| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Aktywizacja zawodowa jednym z wymiarów długofalowej polityki senioralnej

Aktywizacja zawodowa jednym z wymiarów długofalowej polityki senioralnej

Aktywizacja zawodowa osób starszych jest jednym z wymiarów długofalowej polityki senioralnej. Przyjęta polityka wobec osób 50+ będzie tematem dzisiejszego, pierwszego Kongresu Zdrowego Starzenia. Udział w kongresie weźmie udział między innymi Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Aktywne starzenie się w dobrym zdrowiu, większy udział osób starszych w życiu społecznym i solidarność międzypokoleniowa, to główne założenia polityki senioralnej na lata 2014-2020. Jednym z priorytetów jest jak najlepsze wykorzystanie potencjału osób 50+ na rynku zatrudnienia. Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz zwraca uwagę, że profilaktyka i promocja zdrowego stylu życia oraz rozwój usług medycznych mają wspierać seniorów w jak najdłuższym utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i samodzielności. Dzięki temu będą mogli kontynuować aktywność zawodową oraz uczestniczyć w życiu społecznym.  Ważny jest również udział osób starszych w różnego rodzaju kursach i zajęciach edukacyjnych. Stąd wspieranie rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój

Długofalowa polityka senioralna ma pomóc osobom starszym poczuć się pełnoprawną grupą społeczną i zapobiegać wykluczeniu społecznemu, bo jak mówi minister Kosiniak Kamysz nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie potencjału i wiedzy osób starszych. Nowa polityka senioralna koncentruje się na ośmiu różnych wymiarach życia osób starszych - na zdrowiu i samodzielności, aktywizacji zawodowej, aktywności edukacyjnej, obywatelskiej, kulturze, wolontariacie i srebrnej gospodarce.

O tych wszystkich problemach dyskutować będą dzisiaj i jutro uczestnicy organizowanego w Warszawie Kongresu Zdrowego Starzenia. Organizatorem jest Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia się wspólnie z ministerstwem pracy, resortem zdrowia, ministerstwem sportu i turystyki, wojewodą mazowieckim oraz miastem stołecznym Warszawa. Udział w Kongresie zapowiedzieli przedstawiciele rządu, parlamentu, znakomitości świata nauki, medycyny, przedsiębiorcy.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK