| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Czy jesteś Pracodawcą Jutra? Rusza druga edycja konkursu dla firm - Artykuł sponsorowany

Czy jesteś Pracodawcą Jutra? Rusza druga edycja konkursu dla firm - Artykuł sponsorowany

Ruszyła II edycja konkursu Pracodawca Jutra organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Konkurs ma celu wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. Przedsiębiorcy, którzy chcą powalczyć o tytuł Pracodawcy Jutra 2014, mogą zgłaszać się do PARP do 5 marca 2014 r.

Konkurs Pracodawca Jutra skierowany jest do firm z sukcesem podejmujących inicjatywy zwiększające kompetencje zawodowe młodego pokolenia, a tym samym ograniczające zjawisko niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy. Pracodawcy ubiegający się o wyróżnienie w konkursie muszą wykazać, że realizowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, a udział w nich faktycznie przyczynia się do zwiększenia edukacji zawodowej młodych osób w określonym obszarze. – Naszą intencją jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie pracodawców, którzy dbają o właściwe przygotowanie przyszłych pracowników, kształcących się dopiero w szkołach zawodowych, technicznych czy na wyższych uczelniach. Konkurs ma również służyć upowszechnianiu dobrych praktyk stosowanych przez firmy w zakresie współpracy z edukacją – komentuje Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP.

 I edycja konkursu

Prawie 80 zgłoszeń nadesłanych w pierwszej edycji konkursu świadczy o tym, że coraz więcej pracodawców w świadomy sposób inwestuje w działania employer brandingowe skierowane od uczniów, studentów i absolwentów. Wyniki pierwszej edycji konkursu zostały ogłoszone 28 maja 2013 roku podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Wśród laureatów ubiegłej edycji Pracodawcy Jutra znalazły się organizacje, które realizują długofalowe, dopasowane do swoich potrzeb przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym - AMG.net, Fakro, Leroy Merlin Polska, LPP, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG TERMIKA, Schenker, Skanska, Techland, UPC Polska. Oprócz 10 nagród w konkursie przyznano dwa wyróżnienia: dla firmy Danone oraz Philips Lightning Poland. – Laureaci wykazali, że realizowane przez nich dobre praktyki przyjmują coraz bardziej atrakcyjną formę, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi – komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.

O projekcie Biznes dla edukacji

Konkurs jest częścią projektu systemowego Biznes dla edukacji realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Istotą projektu jest budowanie świadomości firm oraz przedstawicieli placówek edukacyjnych w zakresie obopólnych korzyści wynikających ze współpracy biznesu z edukacją. Podstawę projektu stanowi 10 Programów Edukacyjnych  (Automotywacja, Budujemy lepszą przyszłość, Filary sukcesu, getSMarTer, Nauka od Kuchni, Pigułka Sukcesu, Stery kariery, Ticket to Your Future, Uwolnij kreatywność, Wyzwalamy Energię) realizowanych wspólnie z grupami pracodawców w szkołach i na uczelniach. Celem tych Programów jest przekazywanie uczniom i studentom wiedzy na temat potrzeb i wymagań pracodawców.

 Zgłoszenia do II edycji konkursu Pracodawca Jutra będą przyjmowane do 5 marca 2014 r. Laureatów poznamy wiosną tego roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl w zakładce konkurs. Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego wypełnienia zgłoszenia można uzyskać pod nr tel.: 22 432 85 08 oraz mailowo: bde@parp.gov.pl.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK