| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Czy jesteś Pracodawcą Jutra? Rusza druga edycja konkursu dla firm - Artykuł sponsorowany

Czy jesteś Pracodawcą Jutra? Rusza druga edycja konkursu dla firm - Artykuł sponsorowany

Ruszyła II edycja konkursu Pracodawca Jutra organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Konkurs ma celu wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. Przedsiębiorcy, którzy chcą powalczyć o tytuł Pracodawcy Jutra 2014, mogą zgłaszać się do PARP do 5 marca 2014 r.

Konkurs Pracodawca Jutra skierowany jest do firm z sukcesem podejmujących inicjatywy zwiększające kompetencje zawodowe młodego pokolenia, a tym samym ograniczające zjawisko niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy. Pracodawcy ubiegający się o wyróżnienie w konkursie muszą wykazać, że realizowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, a udział w nich faktycznie przyczynia się do zwiększenia edukacji zawodowej młodych osób w określonym obszarze. – Naszą intencją jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie pracodawców, którzy dbają o właściwe przygotowanie przyszłych pracowników, kształcących się dopiero w szkołach zawodowych, technicznych czy na wyższych uczelniach. Konkurs ma również służyć upowszechnianiu dobrych praktyk stosowanych przez firmy w zakresie współpracy z edukacją – komentuje Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP.

 I edycja konkursu

Prawie 80 zgłoszeń nadesłanych w pierwszej edycji konkursu świadczy o tym, że coraz więcej pracodawców w świadomy sposób inwestuje w działania employer brandingowe skierowane od uczniów, studentów i absolwentów. Wyniki pierwszej edycji konkursu zostały ogłoszone 28 maja 2013 roku podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Wśród laureatów ubiegłej edycji Pracodawcy Jutra znalazły się organizacje, które realizują długofalowe, dopasowane do swoich potrzeb przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym - AMG.net, Fakro, Leroy Merlin Polska, LPP, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG TERMIKA, Schenker, Skanska, Techland, UPC Polska. Oprócz 10 nagród w konkursie przyznano dwa wyróżnienia: dla firmy Danone oraz Philips Lightning Poland. – Laureaci wykazali, że realizowane przez nich dobre praktyki przyjmują coraz bardziej atrakcyjną formę, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi – komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.

O projekcie Biznes dla edukacji

Konkurs jest częścią projektu systemowego Biznes dla edukacji realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Istotą projektu jest budowanie świadomości firm oraz przedstawicieli placówek edukacyjnych w zakresie obopólnych korzyści wynikających ze współpracy biznesu z edukacją. Podstawę projektu stanowi 10 Programów Edukacyjnych  (Automotywacja, Budujemy lepszą przyszłość, Filary sukcesu, getSMarTer, Nauka od Kuchni, Pigułka Sukcesu, Stery kariery, Ticket to Your Future, Uwolnij kreatywność, Wyzwalamy Energię) realizowanych wspólnie z grupami pracodawców w szkołach i na uczelniach. Celem tych Programów jest przekazywanie uczniom i studentom wiedzy na temat potrzeb i wymagań pracodawców.

 Zgłoszenia do II edycji konkursu Pracodawca Jutra będą przyjmowane do 5 marca 2014 r. Laureatów poznamy wiosną tego roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl w zakładce konkurs. Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego wypełnienia zgłoszenia można uzyskać pod nr tel.: 22 432 85 08 oraz mailowo: bde@parp.gov.pl.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK