| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Więcej ofert pracy w Internecie

Więcej ofert pracy w Internecie

Jak wynika z badań Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, listopad jest kolejnym miesiącem, w którym ilość ofert pracy dostępnych w Internecie wzrasta. Jest to wynikiem poprawy sytuacji gospodarczej, a co za tym idzie zwiększeniem zapotrzebowania na nowych pracowników.

Autorzy badania podkreślają jednak, że niezależnie od aktywności gospodarki pracodawcy poszukują pracowników z pewnych zawodów, które są od dłuższego czasu deficytowe na rynku pracy.

Największy napływ nowych ofert widać w województwach najlepiej rozwiniętych, na czele z mazowieckim i łódzkim, a następnie małopolskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. W dwóch województwach - pomorskim i opolskim - w ubiegłym miesiącu odnotowano spadek nowych ofert.

Zobacz również: Jak szukać pracy w Internecie?

Patrząc z punktu widzenia kierunków kształcenia, w listopadzie najwięcej ofert pracy było skierowanych do absolwentów nauk społecznych oraz prawniczych, w tym głównie ekonomicznych. Następnie znalazły się nauki ścisłe oraz inżynieryjne, na które zapotrzebowanie wzrasta. Wśród pozostałych ogłoszeń znalazły się te dotyczące zdrowia i opieki społecznej, usług oraz osób z niższym wykształceniem, w tym tych dopiero je zdobywających.

Najmniej ofert skierowanych było do specjalistów w zakresie edukacji i nauk humanistycznych.

W listopadzie zmniejszyła się za to liczba ogłoszeń dla stażystów oraz praktykantów. Wyraźnie wzrosła natomiast dla pracowników fizycznych.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK