| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bezmyślna krytyka pracowników socjalnych

Bezmyślna krytyka pracowników socjalnych

Pracownicy socjalni są w wysokim stopniu narażeni na stres. Ich praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zaś wynagrodzenie zdaje się nie dorównywać wymaganiom. W ostatnim czasie pracownicy socjalni byli mocno krytykowani w mediach.

Ich praca jest często krytykowana, a za rzadko doceniana. Tak o pracownikach socjalnych mówi Tomasz Turek z wrocławskiego Centrum Integracji Społecznej.
W jego ocenie opinia publiczna zbyt pochopnie zarzuca pracownikom socjalnym brak chęci pomocy lub nadgorliwość. Ekspert podkreśla, że rzucanie oskarżeń czy krytyka w większości przypadków nie uwzględnia okoliczności konkretnych spraw. 

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

O niekompetencji pracowników socjalnych i braku zainteresowania losem dzieci, było głośno choćby w kontekście rodzeństwa z Pucka, które zostało zakatowane przez opiekunów zastępczych. O szkodliwej nadgorliwości mówiono w przypadku 5 letniego Michała, którego chciano umieścić w domu dziecka, bo za dużo ważył.
Tomasz Turek mówi, że sam z przypadkami takich nieprawidłowości się nie spotkał. W jego ocenie nieraz trudno wyważyć między zaniechaniem a nadmierną ingerencją.

Eksperci w dziedzinie polityki społecznej zwracają uwagę, że pracownicy socjalni, którzy mają do czynienia z bardzo trudnymi sytuacjami rodzin pod ich opieką - powinni móc korzystać z pomocy doświadczonych kolegów. Powinni też otrzymywać wsparcie metodologiczne i regularnie szkolić się.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK