| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bezmyślna krytyka pracowników socjalnych

Bezmyślna krytyka pracowników socjalnych

Pracownicy socjalni są w wysokim stopniu narażeni na stres. Ich praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zaś wynagrodzenie zdaje się nie dorównywać wymaganiom. W ostatnim czasie pracownicy socjalni byli mocno krytykowani w mediach.

Ich praca jest często krytykowana, a za rzadko doceniana. Tak o pracownikach socjalnych mówi Tomasz Turek z wrocławskiego Centrum Integracji Społecznej.
W jego ocenie opinia publiczna zbyt pochopnie zarzuca pracownikom socjalnym brak chęci pomocy lub nadgorliwość. Ekspert podkreśla, że rzucanie oskarżeń czy krytyka w większości przypadków nie uwzględnia okoliczności konkretnych spraw. 

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

O niekompetencji pracowników socjalnych i braku zainteresowania losem dzieci, było głośno choćby w kontekście rodzeństwa z Pucka, które zostało zakatowane przez opiekunów zastępczych. O szkodliwej nadgorliwości mówiono w przypadku 5 letniego Michała, którego chciano umieścić w domu dziecka, bo za dużo ważył.
Tomasz Turek mówi, że sam z przypadkami takich nieprawidłowości się nie spotkał. W jego ocenie nieraz trudno wyważyć między zaniechaniem a nadmierną ingerencją.

Eksperci w dziedzinie polityki społecznej zwracają uwagę, że pracownicy socjalni, którzy mają do czynienia z bardzo trudnymi sytuacjami rodzin pod ich opieką - powinni móc korzystać z pomocy doświadczonych kolegów. Powinni też otrzymywać wsparcie metodologiczne i regularnie szkolić się.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »