| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Reforma urzędów pracy była konieczna

Reforma urzędów pracy była konieczna

Zdaniem ekspertów, przyjęty przez rząd projekt ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, reformujący urzędy pracy, był niezbędny dla ich właściwego funkcjonowania. Zdaniem Instytutu Spraw Publicznych, reforma ta została zaproponowana zbyt późno.

Koniec z biernością urzędów pracy. To główny cel przyjętego w tym tygodniu przez rząd projektu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zdaniem Dominika Owczarka z Instytutu Spraw Publicznych, taka reforma jest niezbędna. Ekspert podkreśla jednak, że działanie rządu w tej sprawie było spóźnione.

Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych mówił na antenie Polskiego Radia 24, że niełatwo będzie podzielić klientów urzędów na aktywnych i trwale bezrobotnych. Takie rozwiązanie pomoże jednak w zróżnicowaniu ofert pracy. Ważne jest to, że istnieje taki podział i dzięki temu doradcy mogą zaadresować odpowiednie programy do poszczególnych grup, by te działania były skuteczne - zaznaczył Dominik Owczarek.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

W ocenie eksperta, bardzo dobrym rozwiązaniem jest przypisanie konkretnych grup bezrobotnych do jednego doradcy. Urzędnicy zostaną też objęci specjalnym systemem motywacyjnym. Takie rozwiązanie jest często stosowane w firmach komercyjnych - mówił gość PR24.

Teraz rządowy projekt trafi do Sejmu. Eksperci przewidują, że już w przyszłym roku nowe przepisy mogą znacząco poprawić sytuację poszukujących zatrudnienia.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK