| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Reforma urzędów pracy była konieczna

Reforma urzędów pracy była konieczna

Zdaniem ekspertów, przyjęty przez rząd projekt ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, reformujący urzędy pracy, był niezbędny dla ich właściwego funkcjonowania. Zdaniem Instytutu Spraw Publicznych, reforma ta została zaproponowana zbyt późno.

Koniec z biernością urzędów pracy. To główny cel przyjętego w tym tygodniu przez rząd projektu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zdaniem Dominika Owczarka z Instytutu Spraw Publicznych, taka reforma jest niezbędna. Ekspert podkreśla jednak, że działanie rządu w tej sprawie było spóźnione.

Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych mówił na antenie Polskiego Radia 24, że niełatwo będzie podzielić klientów urzędów na aktywnych i trwale bezrobotnych. Takie rozwiązanie pomoże jednak w zróżnicowaniu ofert pracy. Ważne jest to, że istnieje taki podział i dzięki temu doradcy mogą zaadresować odpowiednie programy do poszczególnych grup, by te działania były skuteczne - zaznaczył Dominik Owczarek.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

W ocenie eksperta, bardzo dobrym rozwiązaniem jest przypisanie konkretnych grup bezrobotnych do jednego doradcy. Urzędnicy zostaną też objęci specjalnym systemem motywacyjnym. Takie rozwiązanie jest często stosowane w firmach komercyjnych - mówił gość PR24.

Teraz rządowy projekt trafi do Sejmu. Eksperci przewidują, że już w przyszłym roku nowe przepisy mogą znacząco poprawić sytuację poszukujących zatrudnienia.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »