| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Popularność urlopów rodzicielskich

Popularność urlopów rodzicielskich

Popularność urlopów rodzicielskich rośnie. Do końca października 2013 r. z urlopów rodzicielskich skorzystało już 25 tysięcy rodziców. Wprowadzenie rocznych urlopów dla rodziców to rzecz, z której Minister Pracy i Polityki Społecznej dumny jest najbardziej.

Tomek Legutko, ojciec 10-miesięcznego Igora: - Nie mieliśmy w Gdańsku nikogo bliskiego, z kim moglibyśmy zostawić małego, a nie chcieliśmy go oddawać obcym opiekunom. Zdecydowaliśmy, że to ja zostanę z Igorem. Żona nie miała nic przeciwko, chociaż teraz trochę mi zazdrości, kiedy wraca z pracy, a ja opowiadam jej o pierwszych jego krokach. Największe obawy? Początkowo Tomek bał się, że Igor się rozchoruje. - Takie obawy towarzyszą chyba każdemu rodzicowi. Bo jak tu się wtedy dogadać z takim niekomunikatywnym brzdącem. Czy nie dostanie alergii na nową zupkę? Szczęśliwie to zuch chłopak, nie lubi robić tacie problemów - opowiada Tomek.

Zadaj pytanie: Forum Kadry - Uprawnienia rodzicielskie

- Urlopy rodzicielskie zyskały wyjątkowo szerokie poparcie zarówno wśród Polaków, jak i w zwykle podzielonym parlamencie - przypomina minister Kosiniak-Kamysz. Za głosowało 409 posłów, czyli wszyscy obecni wówczas na sali. - To pokazuje, że można zbudować szeroką koalicję na rzecz zmian w polityce rodzinnej - dodaje minister Kosiniak-Kamysz.

Więcej informacji o urlopach rodzicielskich można znaleźć na uruchomionej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej stronie www.rodzicielski.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »