| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zróżnicowanie minimalnego wynagrodzenia za pracę

Zróżnicowanie minimalnego wynagrodzenia za pracę

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaproponował zróżnicowanie minimalnego wynagrodzenia za pracę w zależności od regionu lub branży.

Minister pracy zaproponował dyskusję nad możliwością różnicowania płacy minimalnej w zależności od regionu lub branży - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Zdaniem gazety, pomysł nie ma wielu entuzjastów. Dla pracodawców to zbędne ryzyko, dla związkowców niekonsekwencja rządu.

Zobacz również: Wynagrodzenie minimalne 2014

Zróżnicowane płace minimalne miałyby funkcjonować poza systemem ogólnopolskim i być wyższe niż najniższe wynagrodzenie, ustalane na szczeblu centralnym. - Teoretycznie taki model można sobie wyobrazić - mówi Jerzy Wratny z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. - Trudno jednak go będzie zrealizować, bo regionalne reprezentacje związków zawodowych, a szczególnie organizacji pracodawców, nie są silne i nie mają odpowiedniego mandatu

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Przedstawiciele pracowników są zaskoczeni propozycją ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza i oceniają ją krytycznie. Ich zdaniem różnicowanie płacy minimalnej może naruszać zasadę równego traktowania. - Mogę sobie wyobrazić, że rozmawiamy o tym lokalnie. Tyle że obecnie po stronie pracodawców nie mamy partnera do dialogu - uważa przewodniczący regionu podkarpackiego NSZZ „Solidarność”, Tadeusz Majchrowicz.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Żaneta Urawska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK