| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy boją się utraty pracy

Polacy boją się utraty pracy

Polacy boją się utraty pracy. Minął przedwakacyjny entuzjazm pracowników. Polacy znowu zaczynają bać się o swoje miejsca pracy. Według najnowszego raportu Instytutu Badawczego Randstat, w warunkach wysokiego poczucia ryzyka utraty pracy, jesteśmy najbardziej w Europie otwarci na zmianę pracodawcy.

36 procent polskich respondentów odczuwa duże lub umiarkowane ryzyko utraty pracy w nadchodzącym półroczu. Jest to najwyższe wskazanie w ponad 3-letniej historii badania.
Najbardziej obawiają się osoby młode - w wieku 25-34 lata oraz w wieku 18-24 lata. Najmniejsze ryzyko utraty pracy odczuwają pracownicy w wieku 35-44 lat. Obawy o stabilność zatrudnienia znajdują przełożenie w otwartości na zmianę pracy. Zajmujemy pod tym względem pierwsze miejsce w Europie.

Zobacz również: Polacy mniej boją się o utratę pracy

Z badania wynika poza tym, że w ciągu ostatniego półrocza niemal co czwarty badany zmienił zatrudnienie. Średnia dla krajów europejskich wynosiła 17 procent.

Traci na sile wysokie do niedawna przekonanie Polaków o możliwości znalezienia nowej pracy. W grupie osób, które ukończyły 45 rok życia rzadziej niż co 2 zakłada, że mógłby znaleźć porównywalne do obecnego zajęcie. Mniejszymi optymistkami pod tym względem są kobiety, których oceny były o 10 punktów niższe niż mężczyzn.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Tymczasem oczekiwania pracodawców rosną - szczególnie jeśli chodzi o umiejętności posługiwania się mediami elektronicznymi oraz umiejętności interpersonalne.

Monitor rynku pracy to kwartalne badanie ankietowe przeprowadzane w 32 krajach Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. Sondaż realizowano od 17 sierpnia do 5 września. Z Polski wzięło w nim udział 405 osób, w całym badaniu blisko 14 tysiecy.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Michał Cyrankiewicz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK