| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Przedsiębiorca jest najbardziej pożądanym kandydatem na męża, natomiast związkowiec znajduje się na samym końcu listy. Jak wygląda zaufanie Polek do osób wykonujących różne zawody?

Najbardziej pożądanym kandydatem na męża dla polskich kobiet jest przedsiębiorca. Aż 27,3% kobiet wskazało bowiem przedsiębiorcę jako najlepszego kandydata na męża dla nich samych – wyprzedził on nawet lekarza (18,4%). Natomiast związkowcy są najmniej atrakcyjnym „celem” dla kobiet planujących zamążpójście. Jako preferowanego kandydata na męża/partnera dla siebie lub swojej córki nie wybrała go bowiem żadna respondentka – z ogólnopolskiej reprezentatywnej grupy kobiet!

W dniu 9 października w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Pracodawców RP oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, na której przedstawiono wyniki badań prof. Dominiki Maison na temat WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORCÓW I ZWIĄZKOWCÓW NA TLE INNYCH GRUP SPOŁECZNYCH. W konferencji wzięli udział: Andrzej Długosz, Wiceprezydent Pracodawców RP, Dominika Maison, profesor UW i Dyrektor ds. Badań ZPP, oraz Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

Na przełomie września i października 2013 r. Dom Badawczy Maison i Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, przeprowadzili badanie mające na celu sprawdzenie sposobu postrzegania przedsiębiorców i związkowców na tle innych grup społecznych. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI, czyli ankiet wypełnianych samodzielnie przez respondentów, przy użyciu specjalnie zaprojektowanej platformy internetowej. Projekt został zrealizowany na próbie kobiet w wieku 15+ (N=535), reprezentatywnej pod względem podstawowych zmiennych demograficznych.

Zobacz również: Wybór drogi zawodowej - raport

Pewne zawody są postrzegane jako bardziej potrzebne, inne zaś – mniej. Ludziom wykonującym jedne zawody ufa się bardziej, innym z kolei mniej. A jak wygląda zaufanie polskich kobiet do osób wykonujących różne zawody? Spośród ośmiu badanych zawodów (lekarze, przedsiębiorcy, prawnicy, żołnierze, nauczyciele, urzędnicy, związkowcy i politycy) grupą o zdecydowanie najlepszym wizerunku wśród polskich kobiet są lekarze – 89% Polek uważa, że jest to bardzo pożyteczny zawód, a osoby go wykonujące zasługują na szacunek (71% Polek jest tego zdania). Na drugim miejscu pod względem ogólnej oceny – zaraz po lekarzach – znaleźli się przedsiębiorcy, a dalej prawnicy i żołnierze. 71% Polek uważa, że przedsiębiorca to pożyteczny zawód, obok zawodu lekarza i nauczyciela. Natomiast pod względem wzbudzania szacunku zawód przedsiębiorcy wyprzedzają lekarze, żołnierze i nauczyciele. Interesujące jest to, że przedsiębiorcy jako grupa zawodowa wzbudzają zdecydowanie większe zaufanie niż takie zawody zaufania publicznego jak urzędnicy, związkowcy czy politycy.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Danuta Trochim

Księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK