| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zaufanie Polaków do ZUS-u

Zaufanie Polaków do ZUS-u

Banki komercyjne oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych należą do najlepiej ocenianych instytucji finansowych w Polsce - wynika z raportu "Diagnoza społeczna 2013". To między innymi wynik wprowadzenia przez ZUS kompleksowego i prostego w obsłudze e-urzędu: Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych ufa blisko 36 procent Polaków, bankom - 38 procent. To czołówka zaufania dla instytucji finansowych w Polsce. Dla porównania firmom ubezpieczającym na życie ufa 31 procent, otwartym funduszom emerytalnym 20 procent, a warszawskiej giełdzie papierów wartościowych 16 procent respondentów.

To kolejny dobry wynik ZUS w badaniach opinii publicznej w ostatnich dniach. We wrześniowym badaniu CBOS zaufanie do Zakładu wyraziło 32 procent ankietowanych.

Polecamy serwis: Składki na ubezpieczenie społeczne

Z kolei w prowadzonych przez pracownię SMG/KRC MillwardBrown badaniach satysfakcji klientów, 85 procent świadczeniobiorców (emerytów, rencistów) oraz blisko 80 procent przedsiębiorców wypowiada się pozytywnie o obsłudze w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. - Nieco mniej pozytywną opinię mają o ZUS ubezpieczeni - czyli osoby, które przeważnie pracują na etacie i mają bardzo rzadki kontakt z Zakładem. Takie osoby mają tendencję, żeby oceniać ZUS przez stereotypy, a nie przez pryzmat własnych doświadczeń. I także stąd się bierze dysproporcja w badaniach satysfakcji z obsługi, gdzie ZUS ma wynik na poziomie 70 a nawet 80 procent, a badaniami zaufania do instytucji, gdzie ten wynik oscyluje wokół 35 procent - komentuje Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych od 2010 wdrażania jest Strategia przekształceń, której nadrzędnym celem jest wzrost satysfakcji klienta. Jednym z najważniejszych projektów zrealizowanych w tym czasie jest Platforma Usług Elektronicznych, zintegrowany system obsługi klienta, którego sercem jest portal pue.zus.pl

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK