| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy mniej boją się o utratę pracy

Polacy mniej boją się o utratę pracy

Polacy mniej boją się o utratę pracy. Liczba pracowników, którzy czują się zagrożeni, spadła o 5 punktów procentowych i obecnie o utratę zatrudnienia martwi się co czwarty polski pracownik.

Mniej boimy się o utratę pracy. Dzieje się tak mimo wyższego niż w ostatnich latach bezrobocia - wynika z badania firmy rekrutacyjnej Work Service. Wiceprezes tej spółki Tomasz Ślęzak dodaje, że 75 procent pracodawców deklaruje utrzymanie obecnego poziomu zatrudnienia. Poszukiwać nowych pracowników ma zamiar blisko 12 procent firm. W stosunku do ubiegłego roku liczba pracowników, którzy odczuwają zagrożenie zwolnienia obniżyło się o 5 punktów procentowych - obecnie takie obawy ma co czwarty zatrudniony Polak.

Zobacz również serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Tomasz Ślęzak zwraca uwagę na różnice oczekiwań co do wysokości płacy pracodawców i pracowników. Niemal co drugi pracownik spodziewa się, że w najbliższych miesiącach jego wynagrodzenie nie ulegnie zmianie. Ale - jak dodają autorzy badania - w grupie zatrudnionych Polaków blisko 40 procent spodziewa się podwyżki. Za to jedynie 3 procent firm deklaruje spełnienie tych oczekiwań. Eksperci ostrzegają, że taka sytuacja może doprowadzić do zaostrzenia nastrojów społecznych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie Work Service na dwóch grupach - pracodawców i pracowników: pierwsze w terminie 2-5 września na przedstawicielach 218 firm, drugie 6 września na grupie 1100 osób.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK