| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nieznaczy wzrost liczby ofert pracy w internecie

Nieznaczy wzrost liczby ofert pracy w internecie

W sierpniu, w porównaniu z lipcem, zwiększyła się liczba ofert pracy publikowanych w internecie. Informacja ta wynika z badań Instytutu Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Nastroje przedsiębiorców dotyczące sytuacji gospodarczej w ostatnich miesiącach poprawiły się i to przyczyniło się do pewnego zwiększenia liczby ofert pracy. Wciąż jednak menedżerowie pesymistycznie oceniający swoją sytuację przeważają nad optymistami. Z badania wynika poza tym, że w ubiegłym miesiącu ponownie wzrosła liczba ofert zajęć sezonowych. W sumie sierpniu w Internecie opublikowano ponad 134 tysiące ofert pracy.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Liczba ofert dla większości zawodów ekonomicznych w ostatnich dwóch miesiącach zwiększyła się, po wyraźnym spadku w miesiącach poprzednich.  W ostatnim czasie szybko wzrastała liczba propozycji dla informatyków, w szczególności dla programistów. Nieco słabszy wzrost widać w przypadku ogłoszeń o pracy dla administratorów sieci i specjalistów od Internetu.

Po ostrym spadku w lipcu, w sierpniu wzrosła liczba ofert zatrudnienia w edukacji, jednak nadal zatrzymała się na bardzo niskim poziomie w porównaniu z latami poprzednimi. Wyjątek stanowią prywatne firmy szkoleniowe, których zapotrzebowanie na nowych pracowników wzrosło bardziej dynamicznie. Było także więcej ofert dla tłumaczy.  Oprócz tego, w sierpniu wzrosło zapotrzebowanie na pracowników budownictwa, zarówno tych z wyższym, jak i niższym wykształceniem. 

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK