| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego

Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego

Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego z 70-ego do 75-ego roku życia to propozycja zmian, z którą nie zgadza się PiS.

PiS osamotnione jest w sprzeciwie wobec wydłużenia czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego. Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejm zajmie się prezydenckim projektem ustawy wydłużającym czas pracy sędziów Sądu Najwyższego z 70-go do 75-go roku życia. - To rozwiązanie jest nieuzasadnione, oceniamy je negatywnie - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Marusz Błaszczak. Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS propozycja prezydenta uniemożliwia zmiany pokoleniowe, które w sądownictwie powinny nastąpić.

Polecamy serwis: Czas pracy

Leszek Miller nie wyklucza, że SLD tę zmianę poprze. Lider Sojuszu uważa, że należy wykorzystać wiedzę i doświadczanie sędziów SN. - To ludzie z ogromnym doświadczeniem i z bardzo oczywistymi kwalifikacjami. Więc jeżeli to miałoby posłużyć dobrze wymiarowi sprawiedliwości, to bylibyśmy gotowi to poprzeć - powiedział.

Propozycja, by sędziowie SN pracowali o pięć lat dłużej podoba się również Ruchowi Palikota. Andrzej Rozenek powiedział, że jego klub poprze ustawę o Sądzie Najwyższym. - Jeżeli to przynosi oszczędności i pozwala zagospodarować tą mądrość i wiedzę sędziów, to takie rozwiązania będziemy oczywiście popierać - zadeklarował.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO powiedziała jedynie, że Platforma będzie wnioskowała o skierowanie projektu prezydenta do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Obecnie sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku w wieku 70 lat ze świadczeniem w wysokości 75 procent ostatnich zarobków (bez dodatków). W 2011 roku było to 12 tysięcy 700 złotych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK