| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego

Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego

Wydłużenie czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego z 70-ego do 75-ego roku życia to propozycja zmian, z którą nie zgadza się PiS.

PiS osamotnione jest w sprzeciwie wobec wydłużenia czasu pracy sędziów Sądu Najwyższego. Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejm zajmie się prezydenckim projektem ustawy wydłużającym czas pracy sędziów Sądu Najwyższego z 70-go do 75-go roku życia. - To rozwiązanie jest nieuzasadnione, oceniamy je negatywnie - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Marusz Błaszczak. Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS propozycja prezydenta uniemożliwia zmiany pokoleniowe, które w sądownictwie powinny nastąpić.

Polecamy serwis: Czas pracy

Leszek Miller nie wyklucza, że SLD tę zmianę poprze. Lider Sojuszu uważa, że należy wykorzystać wiedzę i doświadczanie sędziów SN. - To ludzie z ogromnym doświadczeniem i z bardzo oczywistymi kwalifikacjami. Więc jeżeli to miałoby posłużyć dobrze wymiarowi sprawiedliwości, to bylibyśmy gotowi to poprzeć - powiedział.

Propozycja, by sędziowie SN pracowali o pięć lat dłużej podoba się również Ruchowi Palikota. Andrzej Rozenek powiedział, że jego klub poprze ustawę o Sądzie Najwyższym. - Jeżeli to przynosi oszczędności i pozwala zagospodarować tą mądrość i wiedzę sędziów, to takie rozwiązania będziemy oczywiście popierać - zadeklarował.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO powiedziała jedynie, że Platforma będzie wnioskowała o skierowanie projektu prezydenta do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Obecnie sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku w wieku 70 lat ze świadczeniem w wysokości 75 procent ostatnich zarobków (bez dodatków). W 2011 roku było to 12 tysięcy 700 złotych.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Paszek

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK