| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Niższe wynagrodzenie funkcjonariuszy na zwolnieniu lekarskim

Niższe wynagrodzenie funkcjonariuszy na zwolnieniu lekarskim

Niższe wynagrodzenie funkcjonariuszy na zwolnieniu lekarskim to proponowana przez rząd zmiana, do wprowadzenia której mundurowi nie chcą dopuścić.

Mundurowi będą dziś (27 sierpnia 2013 r.) walczyć o 20 procent. O tyle rząd chce zmniejszyć wynagrodzenie funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniu lekarskim. Pełne wynagrodzenie za L4 dostaliby jedynie ci, którzy rozchorowali się z powodu pełnionej służby. Na rządowe propozycje nie chcą się zgodzić związki zawodowe, których przedstawiciele będą dziś rano protestować przed Sejmem.

Polecamy serwis: Ubezpieczenia

Krzysztof Oleksak przewodniczący Związku Zawodowego Strażaków "Florian" podkreśla, że proponowane zmiany będą krzywdzące dla funkcjonariuszy, a rozmowy z rządem na ten temat nie przyniosły zadowalających rezultatów. Przyznał, że w służbach panuje duże rozgoryczenie, że rząd próbuje wprowadzić takie ograniczenia. Oleksak dodaje, że mundurowi będą protestować także przeciwko innym niepokojącym zjawiskom w służbie. Chodzi na przykład o niedoszacowanie budżetów komend, waloryzację uposażeń i brak pełnopłatnych nadgodzin.

Rano w Sejmie odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu zmiany przepisów dotyczących L4. MSW wyjaśnia, że zmiany są spowodowane przez nadużycia funkcjonariuszy. Średnio w roku jedna piąta policjantów, strażaków i strażników granicznych jest na chorobowym. 

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Wcześniej w ramach protestu mundurowi oflagowali budynki, a w lipcu przeprowadzili strajk włoski.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK