| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wzrost PKB bez niespodzianek – ożywienie na rynku pracy od II kwartału 2014 roku

Wzrost PKB bez niespodzianek – ożywienie na rynku pracy od II kwartału 2014 roku

Dane Głównego Urzędu Statystycznego o wzroście gospodarczym w II kwartale, który wynosi 0,8 proc. wskazują na to, że można spodziewać się wejścia Polski w fazę ożywienia gospodarczego w drugiej połowie roku – mówi ekspert Pracodawców RP Jacek Brzozowski.

Ekspert Pracodawców RP przypomina, że gospodarka zaczęła wyraźnie zwalniać od początku 2012 roku. – Istotny jest więc fakt, iż ta negatywna tendencja zaczyna się odwracać, a dane ekonomiczne wskazują na to, że udało się uniknąć recesji – powiedział Brzozowski. Zdecydowanej poprawy sytuacji gospodarczej oczekuje się dopiero w 2014 r. – Należy także pamiętać o tym, że pomimo stopniowo poprawiającej się sytuacji w najważniejszych krajach Unii Europejskiej na polską gospodarkę wciąż oddziaływać będą czynniki związane z niepewnym otoczeniem zewnętrznym – podkreśla ekspert. W jego opinii dane wskazują wprawdzie na to, że polska gospodarka dno koniunktury ma już za sobą, jednak wciąż nie możemy mówić o zdecydowanym ożywieniu gospodarczym.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Analizując sytuację przez pryzmat cyklu koniunkturalnego, można dojść do wniosku, że faza ożywienia już się zaczęła. Jednak aby przedsiębiorstwa faktycznie odczuły poprawę, tendencja ta musi mieć charakter wyraźny i trwały. – Chcąc z pełnym przekonaniem ogłosić powrót ożywienia gospodarczego, powinniśmy odnotować wzrost nakładów inwestycyjnych i zatrudnienia. W tych obszarach poprawa będzie najprawdopodobniej bardzo powolna. Lepsze dane z rynku pracy będą widoczne dopiero w II kwartale 2014 roku – mówi Jacek Brzozowski.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Źródło: Pracodawcy RP

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK