| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Sejm zajmie się poszerzeniem katalogu prac dozwolonych w niedzielę i święta

Sejm zajmie się poszerzeniem katalogu prac dozwolonych w niedzielę i święta

Już niebawem przedmiotem obrad Sejmu RP będzie poselski projekt ustawy o zmianie ustawy kodeks pracy, który to zakłada rozszerzenie katalogu prac dozwolonych w niedzielę i święta.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy będzie miało miejsce podczas 47 posiedzenia Sejmu w dniach 27-30 sierpnia. Projekt ten wpłynął do Sejmu 14 maja 2013 roku, 9 lipca zaś został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Projekt ustawy zakłada poszerzenie katalogu prac możliwych do wykonywania w niedzielę i święta. Obecne przepisy prawa pracy nie uwzględniają zdaniem twórców projektu ustawy zmian, jakie nastąpiły w gospodarce w obszarze świadczenia nowoczesnych usług w ciągu ostatnich kilku lat. Przepisy kodeksu pracy nie pozwalają na wykonywanie pracy w niedzielę i święta na rzecz różnych zagranicznych podmiotów. W szczególności chodzi o prace przy świadczeniu usług transgranicznych, ze względu na inny tydzień pracy, na przykład od niedzieli do czwartku oraz inne święta w krajach obsługiwanych przez centra działające w Polsce. Proponuje się wobec tego poszerzenie katalogu prac wymienionych w kodeksie pracy, a dozwolonych w niedzielę i święta, co pomogłoby nie tylko zachować obecne liczne miejsca pracy w sektorze usług biznesowych, ale również poprawić konkurencyjność polskiego rynku pracy w tym obszarze.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Źródło: sejm.gov.pl

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK