| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Kontrole NIK w 2012 r.

Kontrole NIK w 2012 r.

Kontrole NIK w 2012 r. wykazały m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Sejm na 46. posiedzeniu rozpatrzył i  przyjął sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w roku ubiegłym.

W drugim dniu 46. posiedzenia Sejmu posłowie rozpatrzyli i przyjęli sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2012 r. W ubiegłym roku NIK przeprowadziła ponad 400 kontroli planowych i doraźnych. Kontrole obejmowały m.in. przedsięwzięcia administracji publicznej dotyczące zapewnienia stabilności systemu ubezpieczeń społecznych, obniżenia kosztów funkcjonowania instytucji publicznych, uproszczenia zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz zapewnienia bezpieczeństwa instytucji finansowych. 

Polecamy serwis: Ubezpieczenia

NIK w sprawozdaniu sygnalizuje m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Porusza również kwestię konieczności zapewnienia poczucia bezpieczeństwa obywatelom, w tym zapewnienia równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. NIK we wnioskach pokontrolnych wskazuje m.in. na brak dostatecznej ochrony wolności obywateli przed nadmierną ingerencją ze strony państwa w związku z uzyskiwaniem i wykorzystywaniem danych z bilingów telekomunikacyjnych.

Sprawozdanie odnosi się także do działalności Izby na forum międzynarodowym - np. w 2012 r. NIK została wybrana na zewnętrznego audytora Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN. W dokumencie zawarte są ponadto informacje dotyczące współpracy z Sejmem i innymi podmiotami krajowymi - 150 spraw rozpatrzonych na wniosek parlamentarzystów i organów Sejmu, udział w 553 posiedzeniach komisji sejmowych i udzielanie posłom informacji w sprawach dotyczących przeprowadzonych kontroli. Na posiedzeniu Sejmu opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej przedstawił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Źródło: sejm.gov.pl

reklama

Źródło:

Własne

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »