| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Kontrole NIK w 2012 r.

Kontrole NIK w 2012 r.

Kontrole NIK w 2012 r. wykazały m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Sejm na 46. posiedzeniu rozpatrzył i  przyjął sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w roku ubiegłym.

W drugim dniu 46. posiedzenia Sejmu posłowie rozpatrzyli i przyjęli sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2012 r. W ubiegłym roku NIK przeprowadziła ponad 400 kontroli planowych i doraźnych. Kontrole obejmowały m.in. przedsięwzięcia administracji publicznej dotyczące zapewnienia stabilności systemu ubezpieczeń społecznych, obniżenia kosztów funkcjonowania instytucji publicznych, uproszczenia zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz zapewnienia bezpieczeństwa instytucji finansowych. 

Polecamy serwis: Ubezpieczenia

NIK w sprawozdaniu sygnalizuje m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Porusza również kwestię konieczności zapewnienia poczucia bezpieczeństwa obywatelom, w tym zapewnienia równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. NIK we wnioskach pokontrolnych wskazuje m.in. na brak dostatecznej ochrony wolności obywateli przed nadmierną ingerencją ze strony państwa w związku z uzyskiwaniem i wykorzystywaniem danych z bilingów telekomunikacyjnych.

Sprawozdanie odnosi się także do działalności Izby na forum międzynarodowym - np. w 2012 r. NIK została wybrana na zewnętrznego audytora Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN. W dokumencie zawarte są ponadto informacje dotyczące współpracy z Sejmem i innymi podmiotami krajowymi - 150 spraw rozpatrzonych na wniosek parlamentarzystów i organów Sejmu, udział w 553 posiedzeniach komisji sejmowych i udzielanie posłom informacji w sprawach dotyczących przeprowadzonych kontroli. Na posiedzeniu Sejmu opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej przedstawił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Źródło: sejm.gov.pl

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK