| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Jednolity projekt kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych dopiero za 4 lata?

Jednolity projekt kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych dopiero za 4 lata?

W dniu wczorajszym, 23 lipca 2014 roku, miało miejsce 46 posiedzenie Sejmu, na którym to posłowie pracowali między innymi nad projektem nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Projekt dotyczy między innymi wydłużenia terminu na przygotowanie jednolitych programów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

W drugim czytaniu 46 posiedzenia Sejmu, posłowie pracowali między innymi nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Projekt ten wydłuża termin przygotowania przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych jednolitych programów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z 24 miesięcy do 48 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy z 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej. Wnioskodawcy uzasadniają tę zmianę m.in. stopniem szczegółowości programów. Projekt jest inicjatywą ustawodawczą grupy posłów KP Polskie Stronnictwo Ludowe. Pierwsze czytanie odbyło się 19 czerwca 2013 r. w Komisji Zdrowia. 10 lipca 2013 r. komisja przyjęła projekt z poprawkami. 

Zadaj pytanie: Forum - Kadry

Zaproponowano m.in. aby termin na opracowanie programów był określony w ustawie jako konkretna data, tj. 23 sierpnia 2015 r. Na etapie komisyjnym dodano także przepis przejściowy mówiący o tym, że do czasu ogłoszenia jednolitych programów kształcenie podyplomowe będzie realizowane na podstawie programów obowiązujących przed 23 sierpnia 2011 r. Sprawozdanie komisji przedstawił poseł Marek Gos. Głosowanie posłów nad projektem odbędzie się w piątek.

Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój

Źródło: sejm.gov.pl

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Szkoła Jazdy Subaru

Kursy z doskonalenia techniki jazdy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK