| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Jednolity projekt kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych dopiero za 4 lata?

Jednolity projekt kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych dopiero za 4 lata?

W dniu wczorajszym, 23 lipca 2014 roku, miało miejsce 46 posiedzenie Sejmu, na którym to posłowie pracowali między innymi nad projektem nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Projekt dotyczy między innymi wydłużenia terminu na przygotowanie jednolitych programów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

W drugim czytaniu 46 posiedzenia Sejmu, posłowie pracowali między innymi nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Projekt ten wydłuża termin przygotowania przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych jednolitych programów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z 24 miesięcy do 48 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy z 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej. Wnioskodawcy uzasadniają tę zmianę m.in. stopniem szczegółowości programów. Projekt jest inicjatywą ustawodawczą grupy posłów KP Polskie Stronnictwo Ludowe. Pierwsze czytanie odbyło się 19 czerwca 2013 r. w Komisji Zdrowia. 10 lipca 2013 r. komisja przyjęła projekt z poprawkami. 

Zadaj pytanie: Forum - Kadry

Zaproponowano m.in. aby termin na opracowanie programów był określony w ustawie jako konkretna data, tj. 23 sierpnia 2015 r. Na etapie komisyjnym dodano także przepis przejściowy mówiący o tym, że do czasu ogłoszenia jednolitych programów kształcenie podyplomowe będzie realizowane na podstawie programów obowiązujących przed 23 sierpnia 2011 r. Sprawozdanie komisji przedstawił poseł Marek Gos. Głosowanie posłów nad projektem odbędzie się w piątek.

Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój

Źródło: sejm.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »