| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych

Nowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych

Nowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. Jedną z propozycji jest zwolnienie z obowiązku opłacania składek na FP oraz FGŚP przez rok.

Promowanie aktywnych urzędów pracy i wsparcie dla młodych wchodzących na rynek pracy. To główne elementy projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. Rząd przyjął dziś założenia projektu.

Według nich, urzędy pracy mają być lepiej dostosowane do potrzeb bezrobotnych. Wynagrodzenia dla ich pracowników będą powiązane z efektami działania instytucji. Premiowani będą pracujący bezpośrednio z klientami indywidualnymi i instytucjonalnymi urzędów, a także kadra kierownicza, które uzyska najlepsze wyniki w "doprowadzaniu" bezrobotnych do zatrudnienia.

Polecamy serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Dla bezrobotnych, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, przeznaczony będzie program "Twoja kariera - twój wybór". Pracodawcy, którzy zatrudnią takie osoby, zostaną na rok zwolnieni z obowiązku opłacania za nich składek na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Wsparcie otrzymają też pracodawcy, którzy zatrudnią bezrobotnych po 50. roku życia. Aby dostosować do rynku pracy kompetencje pracowników powyżej 45. roku życia, zostanie utworzony Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Zmiany dotyczą też bezrobotnych wracających na rynek pracy po wychowywaniu dziecka. Rząd proponuje dla nich grant na telepracę lub pożyczkę na utworzenie stanowiska pracy bądź podjęcie działalności gospodarczej.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Zmiany miałyby wchodzić w życie etapowo - od początku 2014, 2015 i 2016 roku.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK