| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Urzędy pracy coraz bardziej efektywne

Urzędy pracy coraz bardziej efektywne

Urzędy pracy stają się coraz bardziej efektywne. Wsparcie bezrobotnych wzrasta.

Efektywność zatrudnieniowa programów wsparcia bezrobotnych prowadzonych przez urzędy pracy wzrosła w 2012 roku do 61% - wynika z raportu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Rok wcześniej - w 2011 r. - było to 56%.

Wsparciem z urzędów pracy objęto w 2012 roku aż 428 tys. bezrobotnych. Tyle osób wzięło udział w programach aktywizacji zawodowej. W porównaniu do 2011 roku liczba osób, które wzięły w nich udział, wzrosła o 42 proc. Najbardziej popularnymi formami aktywizacji były staże i szkolenia. Wzięło w nich udział w sumie ponad 250 tys. osób bezrobotnych.

Polecamy: Forum Kadry - Bezrobocie

Efektywność zatrudnieniowa programów prowadzonych przez urzędy pracy w 2012 roku wyniosła 61%. Rok wcześniej było to 56%. Wzrosła również liczba osób zatrudnionych po ich ukończeniu – o 9,3%. Największą efektywnością zatrudnieniową (100%) charakteryzuje się przyznanie środków na dofinansowanie podejmowania działalności gospodarczej oraz na refundacje pracodawcom kosztów doposażenia stanowiska. Kolejne są prace interwencyjne (74%). Znacząco poprawiła się efektywność zatrudnieniowa staży zawodowych – wzrosła z 53% do 61%.

Najlepiej radziły sobie urzędy pracy w Wielkopolsce. Średnia efektywność zatrudnieniowa w tym województwie wyniosła 70%. Wśród najlepszych województw znalazły się także: podlaskie - z wynikiem 66%, dolnośląskie – 65%., lubelskie – 64%. W sumie 9 województw przekroczyło średni wskaźnik krajowy, wynoszący 61%.

Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK