| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wzrost wynagrodzeń, spadek zatrudnienia

Wzrost wynagrodzeń, spadek zatrudnienia

W kwietniu 2013 r. nastąpił wzrost wynagrodzeń i spadek zatrudnienia.

Rosną wynagrodzenia w firmach, ale spada zatrudnienie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

W kwietniu w przedsiębiorstwach zatrudnionych było blisko 5 i pół miliona osób, czyli o 1 procent mniej, niż w tym samym czasie roku poprzedniego i 0,2 procent mniej niż w marcu. Średnia płaca brutto wynosiła 3 tysiące 830 złotych 89 groszy, czyli więcej o 3 procent niż w kwietniu 2012 roku.

Polecamy: Forum Kadry - Zatrudnianie i zwalnianie

W opinii analityka ING TFI Pawła Cymcyka dane te mogą sugerować, że w II kwartale tego roku polska gospodarka nadal miała problemy. Według niego już po kwietniu powinna być widoczna poprawa sytuacji na rynku pracy.

Analitycy z banku Pekao SA dodają, że dzisiejsze dane, w szczególności dotyczące zatrudnienia, potwierdzają kontynuację negatywnych tendencji. Tym samym wspierają oczekiwania na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. Analitycy banku spodziewają się, w związku z tym, na najbliższym czerwcowym posiedzeniu Rady obniżki stóp procentowych o 25 punktów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »