| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Matki I kwartału podziękowały Ministrowi MPiPS

Matki I kwartału podziękowały Ministrowi MPiPS

Spotkanie Matek I kwartału z ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem odbyło się 8 maja 2013 r. W spotkaniu udział wzięli także wiceminister Radosław Mleczko i dyrektor Departamentu Prawa Pracy Anita Gwarek. Matki I kwartału podziękowały Ministrowi i pracownikom Ministerstwa za wkład w zmianę ustawy dotyczącej długości urlopów rodzicielskich.

- Jesteśmy tutaj, żeby podziękować Panu Ministrowi w imieniu wszystkich rodziców I kwartału za wspólny dialog – mówiła jedna z matek podczas rozpoczęcia spotkania. Matki wręczyły własnoręczny drobny upominek Ministrowi, który jak same podkreśliły – upamiętnia historię ich spotkań z Ministrem.

Minister również nie krył wzruszenia. W imieniu swoim i premiera Donalda Tuska podziękował wszystkim rodzicom zaangażowanym w pracę nad nową ustawą. - Udało się, Pan Premier podjął najlepszą decyzję jaką mógł. Bez Waszych rozmów nie byłoby na to szans. Odetchnąłem z ulgą. Nie ma lepszych orędowników niż Wy – rodzice i Wasze zaangażowanie w sprawy ważne dla Polski – powiedział minister Kosiniak-Kamysz. Minister wyraził wdzięczność za rzeczowe, racjonalne, a w szczególności merytoryczne rozmowy.

Zobacz: Roczny urlop rodzicielski - projekt przyjęty przez rząd

Płatny roczny urlop dla rodziców – to cel proponowanej nowelizacji Kodeksu pracy. Rozwiązanie to oznacza wywiązanie się premiera z obietnic złożonych w tzw. II expose. W praktyce oznacza to wydłużenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego i możliwość skorzystania z nowego półrocznego urlopu rodzicielskiego. Przewidziano także możliwość podzielenia jednego i drugiego urlopu między matkę i ojca. Założono możliwość łączenia pracy na część etatu (nie więcej niż pół) z korzystaniem z tych urlopów. Płatny roczny urlop będzie dostępny dla wszystkich rodziców dzieci urodzonych w 2013 r.

Zobacz także: Urlop rodzicielski w 2014 roku

Podczas spotkania ogłoszono termin pierwszego czytania projektu ustawy, które odbędzie się 14 maja br. w Sejmie. Wiceminister Radosław Mleczko wspomniał o uruchomieniu strony internetowej przeznaczonej dla rodziców. - Po przyjęciu ustawy na wszystkich zainteresowanych czekać będzie nowa strona internetowa przygotowana przez MPiPS zawierająca odpowiedzi dotyczące urlopu rodzicielskiego.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK