| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Najważniejsze utrzymanie pracy

Najważniejsze utrzymanie pracy

Pogorszenie nastrojów Polaków dotyczących rynku pracy nie dziwi ekspertów. To, że nastroje te nie są dobre, wynika z badań Instytutu Randstad.

Zdaniem Moniki Zakrzewskiej z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, każdego dnia docierają do nas informacje o zwolnieniach grupowych bądź o planowanej redukcji zatrudnienia, nawet wśród firm, które do tej pory kojarzyły się z najwyższym bezpieczeństwem. Powodem pogorszenia nastrojów, według Moniki Zakrzewskiej, było również szeroko komentowane w mediach wysokie bezrobocie, a także przedłużająca się zima.

To wszystko sprawia, że nie myślimy już o tym, by zmienić pracę na lepszą, ale by utrzymać tę, którą mamy.

Monika Zakrzewska nie jest również zaskoczona faktem, że pracę najczęściej tracą ludzie młodzi. Wyjaśnia, że są to osoby, które najczęściej pracują na podstawie umów elastycznych, zwłaszcza umów cywilnoprawnych, a właśnie takie osoby tracą pracę w pierwszej kolejności.

Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Monika Zakrzewska zwróciła również uwagę, że mimo iż od kilku lat prowadzona jest kampania na rzecz wyrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni. Rzadziej też awansują, są częściej zwalniane i dłużej pozostają bez zatrudnienia.

Badanie wykazało, że tylko nieco połowa polskich respondentek uważa, że postawiona w konieczności znalezienia nowej pracy będzie w stanie podołać temu wyzwaniu.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK