| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > „Matki I Kwartału" u ministra

„Matki I Kwartału" u ministra

Minister Kosinak-Kamysz oraz wiceministrowie Elżbieta Seredyn i Radosław Mleczko, spotkali się 11 kwietnia 2013 r. z przedstawicielami ruchu „Matek I Kwartału 2013”.

Na spotkaniu obie strony przedstawiły swoje stanowiska. Minister zapowiedział, że przedstawi stanowisko rodziców Premierowi Donaldowi Tuskowi przed kolejnym posiedzeniem Rady Ministrów.

Rodzice przekonywali o potrzebie objęcia całego rocznika nowymi przepisami związanymi z urlopami rodzicielskimi. Ministerstwo zaś podkreślało wkład włożony w przygotowanie ustawy i dobre chęci objęcia urlopem jak największej liczby beneficjentów. - Zależało nam, aby jak największa grupa uprawnionych mogła skorzystać z urlopów rodzicielskich, więc poszliśmy o krok dalej i rozszerzyliśmy urlopy na dzieci urodzone przed 1 września – zaznaczył Minister Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministerstwo chce szukać takich rozwiązań, które zadowolą obie strony.

Zobacz również: Matki I kwartału - fiasko konsultacji prezydenta

Przedstawiciele ruchu rodziców „Matek I Kwartału 2013” oceniają spotkanie pozytywnie. - Zostaliśmy poważnie potraktowani, wierzmy, że Minister znajdzie środki na objęcie dzieci urodzonych między 1 stycznia a 17 marca 2013 rocznym urlopem rodzicielskim – powiedział Mirosław Zduńczyk, jeden z rodziców walczących o równe traktowanie dzieci w ramach „Roku Rodziny 2013”. Przedstawicielka Matek – Aneta Siejka podkreśliła, że tylko ciągła, spójna i przewidywalna polityka prorodzinna budzi zaufanie społeczeństwa, dlatego istotne jest naprawienie społecznej krzywdy Matek I Kwartału.

- Ważne jest, że urlopy wchodzą w tym roku, ważne, że obejmują znaczącą część dzieci urodzonych w tym roku. Ale zawsze musi być jakaś data graniczna – uzasadniał proponowane przez rząd rozwiązania Minister Kosiniak-Kamysz.

Rodzice podkreślili, że interesuje ich równe traktowanie wszystkich dzieci w ramach rocznika. „W żaden sposób nie chcemy zaszkodzić pozostałym kwartałom 2013”- zadeklarowali.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK