| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Marszałek Sejmu: związki powinny być odpowiedzialne, by nie doprowadzić do wariantu cypryjskiego

Marszałek Sejmu: związki powinny być odpowiedzialne, by nie doprowadzić do wariantu cypryjskiego

Związkowcy powinni czuć się odpowiedzialni za kraj. W ten sposób marszałek Sejmu odniosła się do zapowiedzianego na 26 marca strajku generalnego na Śląsku.

Ewa Kopacz mówiła w radiowej Trójce, że tak odpowiedzialność oznacza równoważenie interesów pracowników i pracodawców. W jej opinii, związki chcą wzmacniania tylko tych pierwszych. Jej zdaniem, związkom powinno zależeć na tym, by pracodawcy tworzyli nowe miejsca pracy, a nie tylko utrzymywali obecne. Marszałek Sejmu, uważa, że w czasach trudnych dla polskiej gospodarki Polska powinna - tak jak teraz - pozostać stabilna. Chodzi o to, by nikt nie pomyślał, aby u nas wprowadzić takie pomysły jak na Cyprze -dodała marszałek.

Zobacz serwis: Spory zbiorowe

Ewa Kopacz skrytykowała pomysły opodatkowania depozytów właśnie na Cyprze. Jej zdaniem, taki pomysł to skandal, bo ludzie trzymają w bankach oszczędności całego życia. Nawet przy dużych stratach finansowych obywatele nie powinni płacić oszczędnościami - uważa marszałek. Jej zdaniem, taka sytuacja w Polsce jest trudna do wyobrażenia. Tym bardziej, że nasz kraj konsekwentnie buduje bezpieczeństwo finansowe swoich obywateli. W opinii Kopacz, takie bezpieczeństwo zapewnia polityka naszego rządu.

Wczoraj w cypryjskim parlamencie odbyła się kluczowa debata i głosowanie nad propozycjami Eurogrupy. Dzień wcześniej wieczorem media podały, że złagodziła ona propozycje wobec Cypru. Chronieni przed podatkiem mają być ci obywatele wyspy, którzy mają na kontach mniej niż 100 tysięcy euro.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Daniel Kotyras

Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK