| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > "Matki I kwartału" chcą wcześniejszej ustawy rodzicielskiej

"Matki I kwartału" chcą wcześniejszej ustawy rodzicielskiej

"Matki I kwartału" zapowiadają walkę o wcześniejsze wydłużenie urlopów rodzicielskich. Gdyby odpowiednia ustawa weszła w życie do 10 czerwca wydłużony, 12 miesięczny urlop przysługiwałby rodzicom wszystkich urodzonych w tym roku.

Anna Majzner, jedna z "Matek I kwartału" powiedziała w radiowej Jedynce, że dzieci urodzonych do 17 marca jest w Polsce niemal 80 tysięcy. Uchwalenie nowej ustawy we wrześniu pozbawi ich rodziców prawa do dłuższego urlopu. Anna Majzner dodała, że u nas warunki dla rodzin są znacznie gorsze niż na Zachodzie.

Przedstawicielka ruchu matek przypomina, że rodzice wciąż poszukują wsparcia dla swojego projektu. Prosili już o fachowe porady pedagogów i psychologów. Ci zgodnie podkreślają wagę rozwoju dziecka po 6 miesiącu życia. Wtedy właśnie kształtuje się przywiązanie do rodziców i wiele ważnych przyzwyczajeń społecznych. Rodzice powinni mieć wtedy z nimi jak największy kontakt.

Zobacz także serwis: Uprawnienia rodzicielskie

Anna Majzner zwraca uwagę, że zgodnie z nową ustawą urlop będzie przysługiwał zarówno matkom, jak i ojcom dzieci.

"Matki I kwartału 2013" to ruch powstały w odpowiedzi na proponowane przez rząd zmiany zasad przyznawania urlopów wychowawczych. Zgodnie z nimi, prawo do rocznego urlopu przypadnie tylko rodzicom dzieci urodzonych po 17 marca. Jeśli ich maluchy przyjdą na świat przed tym dniem, urlop będzie trwał pół roku. Ustawa ma wejść w życie 1 września.

reklama

Źródło:

IAR

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »