| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS na Targach Aktywni 50+ w Poznaniu

ZUS na Targach Aktywni 50+ w Poznaniu

Komu i na jakich zasadach przysługują świadczenia z ZUS? Ile można dorobić na emeryturze? Jakie składki potrącane są zarobkującemu renciście? Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy? Kto skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji ZUS? A także: jak aktywnie kontaktować się z ZUS bez wychodzenia z domu? - na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ZUS w trakcie Targów Aktywni 50+ w Poznaniu.

Targi Aktywni 50+ odbędą się 16 i 17 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilony nr 3 i 11, w godzinach od 10.00 do 17.00. Na targach, obok firm komercyjnych prezentujących swoje produkty i usługi skierowane do osób po 50-tym roku życia, zaprezentują się także organizacje pozarządowe, kluby seniora i jednostki miejskie.

Na stoisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wszyscy zainteresowani otrzymają kompleksową informację z zakresu działania ZUS. Przyszli emeryci będą mogli dowiedzieć się m.in. jak skompletować wniosek o emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne, komu przysługuje wcześniejsza emerytura, emerytura pomostowa, świadczenie kompensacyjne oraz świadczenie przedemerytalne. W trakcie targów seniorzy będą mogli dowiedzieć się również jakie są możliwości przeliczenia świadczenia, jakie obowiązują limity zarobkowania oraz jakie przysługują im dodatki.

Zobacz także: Związkowcy walczą o emerytury pomostowe

Aktywni 50+ będą mieli możliwość zasięgnięcia informacji z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej. Eksperci odpowiedzą również na pytania dotyczące świadczeń przysługujących ubezpieczonym w razie choroby oraz bezpłatnej rehabilitacji leczniczej ZUS.

Każdy, kto odwiedzi stanowisko Zakładu, otrzyma komplet interesujących go ulotek i broszur informacyjnych.

Dodatkowo, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomi stoisko PUE-Room, gdzie pracownicy ZUS będą zakładać chętnym osobom profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz potwierdzać Profil Zaufany e-PUAP. PUE jest to pierwszy polski e-urząd umożliwiający załatwienie większości spraw z ZUS bez konieczności wychodzenia z domu - poprzez Internet.

Zobacz: Ubezpieczenia

- Naszym celem jest zwiększenie satysfakcji Klientów z usług świadczonych przez Zakład oraz zapewnienie jak najszerszej elektronizacji kontaktów z ZUS. Podejmujemy zatem szereg działań zachęcających do zarejestrowania się na Platformie Usług Elektronicznych, tak by każdy zainteresowany mógł załatwić sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bez konieczności wychodzenia z domu - mówi Maria Nowak - dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu.

Źródło: ZUS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK