| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Na rynku pracy nie jest tak źle

Na rynku pracy nie jest tak źle

Na tle innych krajów polski rynek pracy jest relatywnie stabilny - ocenił w rozmowie z PAP minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak tłumaczy, tempo wzrostu bezrobocia jest niższe niż średnia dla Unii Europejskiej.

"Kiedy popatrzymy na Francję, drugą gospodarkę Europy, to tam od 20 miesięcy wzrasta bezrobocie. Francja ma ponad 3 mln bezrobotnych, tak źle nie było tam od 15 lat. Z kolei Niemcy pomimo niskiej stopy bezrobocia także notują wzrost liczby osób bezrobotnych. Już nie mówię o Grecji, gdzie stopa bezrobocia wzrosła o kilka procent w ciągu krótkiego okresu. Patrząc na Europę, polski rynek pracy jest dość stabilny. Tempo wzrostu stopy bezrobocia jest niższe niż średnie tempo wzrostu stopy bezrobocia w Unii Europejskiej" - powiedział PAP.

Styczeń i luty to są zawsze miesiące bardzo trudne na rynku pracy - ocenił minister. "W styczniu minionego roku stopa bezrobocia wyniosła 13,2 proc., a w lutym było jeszcze gorzej, bo bezrobocie wzrosło do 13,5 proc., więc było wyższe niż na koniec roku" - mówił PAP.

Dodał, że w kolejnych miesiącach powinno być lepiej. "Jestem tego samego zdania, co premier i minister finansów, że pierwsze dwa kwartały dla polskiej gospodarki mogą być trudne, ale druga połowa roku powinna przynieść ożywienie" - stwierdził.

Jak stwierdził, "w tym roku poprawa na rynku pracy powinna rozpocząć się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału".

"Będzie ona wynikiem nie tylko sezonowości, ale poprawy sytuacji w polskiej gospodarce oraz efektywnego wydatkowania pieniędzy pochodzących z Funduszu Pracy" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że poziom bezrobocia na koniec bieżącego roku osiągnie poziom ok. 13 proc. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK