| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Będzie dalsze wsparcie młodych i seniorów

Będzie dalsze wsparcie młodych i seniorów

Kontynuację programów aktywizacji zawodowej bezrobotnych oraz przedstawienie w 2013 roku długofalowej polityki senioralnej państwa zapowiedział  minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przypomniał, że po raz pierwszy od 2004 roku podnoszone są progi uprawniające do świadczeń i zasiłków rodzinnych. "Zmiana rozłożona (jest) na dwa etapy - listopad tego roku, drugi etap to listopad 2014 roku. Próg uprawniający wzrasta o 70 zł, z 504 zł do docelowo 574 zł. Pozwoli to nie tylko na zahamowanie odpływu osób mogących korzystać ze świadczeń rodzinnych, ale też będzie to zwiększenie dostępności dla około 200 tysięcy dzieci" - powiedział szef MPiPS.

Poinformował, że z rezerwy ministra pracy przeznaczane są fundusze m.in. na program pilotażowy "Twoja kariera, twój wybór". "Chodzi o bony edukacyjne, bony stażowe i (...) bonifikatę dla pracodawcy, jeżeli utrzyma to zatrudnienie" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Sprawdzamy te elementy. Mam nadzieję, że one pokażą swoją efektywność i będą mogły na stałe wejść do programu aktywizacji osób bezrobotnych. Na pewno ten program będzie kontynuowany, będą kontynuowane programy specjalne również dla osób młodych, do 30. roku życia" - dodał szef MPiPS.

Przypomniał, że z Funduszu Pracy uruchomiono 500 mln zł na walkę z bezrobociem. "Pieniądze te w trakcie wakacji zostały odmrożone i już teraz pracują w terenie za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy. To są pieniądze, które przekazujemy na staże, otwarcie działalności gospodarczej, na dofinansowanie tworzenia miejsc pracy" - wyliczał.

Kosiniak-Kamysz mówił także o rządowym programie wsparcia aktywności osób starszych. Długofalową politykę senioralną państwa mam nadzieję będziemy mogli przedstawić we wrześniu przyszłego roku we współpracy z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się aktywnością osób starszych - powiedział minister. (PAP)

gdyj/ as/ ura/

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK