| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > PFRON: liczba zatrudnionych niepełnosprawnych stabilna, koszty wyższe

PFRON: liczba zatrudnionych niepełnosprawnych stabilna, koszty wyższe

W 2013 roku liczba osób niepełnosprawnych zatrudnionych dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wzrośnie o kilka tysięcy, jednak koszty ponoszone na ten cel przez Fundusz wzrosną o ponad 10 proc. - szacuje prezes PFRON.

Pracodawcy zwolnieni z wpłat na PFRON >>

"Wielkość budżetu PFRON w dużej części zależy od realizacji przychodów i sytuacji gospodarczej. Jeśli wzrost będzie wolniejszy, przychody mogą być niższe o 2-3 proc., dysponujemy jednak pewną rezerwą gotówki, aby stabilizować wydatki pomimo zmniejszonych przychodów" - powiedział Skiba.

Prezes PFRON uczestniczył we wtorek w Chorzowie w śląskim finale konkursu "Lodołamacze", promującego zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Laureatami w woj. śląskim zostali: firma poligraficzno-handlowa Anro z Zawiercia (w kategorii zatrudnienie chronione - spółka zatrudnia 75 osób z czego 70 proc. to niepełnosprawni), Instytut Edukacji i Rozwoju Alfa Prim z Katowic (w kategorii otwarty rynek pracy - instytut niemal w 100 proc. zatrudnia niepełnosprawnych) oraz Urząd Miasta Siemianowice Śląskie (w kategorii pracodawca nieprzedsiębiorca).

"Super Lodołamacz" przypadł firmie Elstan z Siemianowic Śląskich (spółka angażuje się w przedsięwzięcia społeczne, wspomagając finansowo osoby poszkodowane przez los). Lodołamaczem specjalnym wyróżniono Marka Skorusa - starszego inspektora pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach.

"Lodołamacz to pracodawca, który poważnie traktuje swoich pracowników i dzięki temu osoby nawet z dużą niepełnosprawnością chcą dać z siebie wszystko, a to przynosi firmie sukces. Każdy z nich to dobry przykład dobrej inwestycji w ludzi. W czasie kryzysu, gdy inni zwalniają pracowników Lodołamacze rozwijają się i utrzymują stabilną pozycję na rynkach" - skomentował szef kapituły konkursu, niepełnosprawny poseł Marek Plura (PO).

Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad konkursem "Lodołamacze 2012" objęła małżonka prezydenta Anna Komorowska. Ogłoszenie wyników ogólnokrajowych nastąpi 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK