| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Kosiniak-Kamysz: musimy przywrócić w Polsce szacunek do pracy

Kosiniak-Kamysz: musimy przywrócić w Polsce szacunek do pracy

Musimy przywrócić w Polsce szacunek do pracy - mówił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz do uczestników VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu.

Minister powiedział, że konieczne jest wzmocnienie szkolnictwa zawodowego i doradztwa zawodowego już na poziomie gimnazjum. "Musimy oswajać dzieci z rynkiem pracy, żeby mówić im, że wybór szkoły nie jest tylko wyborem, jakie przedmioty będziecie mieć; to jest wybór waszej ścieżki zawodowej" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że niedopasowanie wybranego kierunku studiów ze zderzeniem z rynkiem pracy jest ogromnym problemem i rodzi wielką frustrację wśród młodych ludzi. "Szkolnictwo zawodowe jest bardzo potrzebne, bez rzemieślników się nie obejdziemy" - przekonywał. Zwrócił uwagę, że niejednokrotnie fachowiec zarabia o wiele lepiej, niż absolwent wyższej uczelni.

Minister przypomniał, że jego resort uruchomił dodatkowo pół miliarda złotych, żeby wesprzeć aktywność zawodową i dać szansę zdobycia doświadczenia zawodowego dla osób młodych.

Wskaźnik Rynku Pracy w sierpniu wzrósł >>

Zdaniem ministra stabilne miejsca pracy i wsparcie polityki prorodzinnej powinno zachęcić do pozostawania w Polsce. Zwrócił uwagę, że obecnie saldo emigracji jest ujemne dla Polski.

W nowosądeckim Forum bierze udział ponad 350 młodych liderów, reprezentujących 42 kraje - z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Bałkanów i Kaukazu. Są to przedstawiciele organizacji obywatelskich, społecznych, politycznych i gospodarczych. Gościem forum we wtorek był m.in. były prezydent Lech Wałęsa.

Narzędzia kadrowego

reklama

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Węgiel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »