| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > PSL przedstawia pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie"

PSL przedstawia pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie"

Pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie" przedstawi w najbliższym czasie PSL - będzie to seria projektów ustaw dotyczących m.in. polityki rodzinnej czy ochrony zdrowia.

Wśród propozycji PSL znajdzie się m.in. podniesienie progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej oraz pomocy rodzinie, a także finansowanie przedszkoli z budżetu państwa.

"To cała seria projektów ustaw oraz propozycji o charakterze społecznym skupiających w sobie takie obszary jak: polityka rodzinna, polityka demograficzna, polityka edukacyjna, polityka ochrony zdrowia, polityka zabezpieczenia społecznego oraz polityka zatrudnienia. Są także rozwiązania kształtujące sprawniejszą i efektywniejszą współpracę rządu z partnerami społecznymi" - powiedział PAP rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

KE zaleca płace minimalne, by walczyć z ubóstwem i pobudzać popyt >>

Pierwszy projekt ustawy z pakietu społecznego PSL zostanie zaprezentowany przez wicepremiera Waldemara Pawlaka w najbliższy wtorek. Tego samego dnia klub PSL złoży ten projekt do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wraz z prośbą o sprawne poddanie go pierwszemu czytaniu - zapowiedział Kosiński.

W czwartek wieczorem na stronie PSL - i na portalach społecznościowych - pojawiła się grafika zapowiadająca pakiet społeczny PSL. Widoczne na niej hasła: praca, przedszkola, żłobki, związki zawodowe, pracodawcy, rodzina, demografia odnoszą się do priorytetów pakietu.

W piątek przed południem zbiera się rząd - ma przyjąć projekty dotyczące podniesienia wieku emerytalnego i emerytur mundurowych, tak by bezpośrednio po tym posiedzeniu mogły one trafić do parlamentu.

Kosiński pytany, czy premier Tusk wie o pakiecie, a także o zbieżność terminu prezentacji pakietu z "emerytalnym" posiedzeniem Rady Ministrów odpowiedział: "Pakiet to inicjatywa klubu. Mamy prawo, aby zgłaszać takie projekty".

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK