| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Kalkulator szczegółowy do obliczania emerytur

Kalkulator szczegółowy do obliczania emerytur

Na stronie www.emerytura.gov.pl każdy będzie mógł obliczyć swoją prognozowaną emeryturę. Do już opublikowanego kalkulatora poglądowego dołączy kalkulator szczegółowy.

Kalkulator poglądowy pokazuje prognozowaną wysokość emerytury dla osoby, która urodziła się w 1989 r. i zaczęła pracę w 2012 r. Przyjęto, że będzie ona zarabiać średnią pensję krajową przez cały okres kariery zawodowej - w roku 2012 będzie to ok. 3520 zł. Do obliczeń wybrano osobę urodzoną w 1989 r., ponieważ z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że Polacy przeciętnie wchodzą na rynek pracy w wieku 23 lat. Kalkulator poglądowy jest już dostępny - http://emerytura.gov.pl/kalkulator-pogladowy.

Ruszyła kampania informacyjna rządu dotycząca reformy emerytalnej >>

Kalkulator szczegółowy wymagać będzie wprowadzenia większej liczby danych. Po ich wprowadzeniu aplikacja wyliczy prognozowaną emeryturę w wieku 67 lat. Aplikacja, którą uruchomimy za kilka dni, uwzględni także niedawny kompromis koalicji w sprawie emerytur i opcjonalnie wyliczy prognozowaną emeryturę w przypadku wyboru tzw. emerytury częściowej. Osoba korzystająca z kalkulatora będzie mogła również dowiedzieć się, jaka będzie relacja obliczonej emerytury do ostatniego wynagrodzenia (tzw. stopa zastąpienia).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »