| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Solidarność promuje szkolenia dla pracowników

Solidarność promuje szkolenia dla pracowników

Poprzez serwis internetowy, kwartalnik, spotkania w powiatach i kampanię medialną świętokrzyska Solidarność będzie promować w regionie szkolenia dla pracowników. Ruszył finansowany ze środków unijnych projekt "Gotowi na przyszłość!".

Jak powiedział przewodniczący "S" w regionie Waldemar Bartosz, jednym z głównych problemów jest obecnie niestałość miejsc pracy. Firmy dostosowują się do rynku, zmieniają profil, rodzaj produkcji i zwalniają pracowników, którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji.

"Pracownik słyszy: gdybyś był spawaczem, to byś został, ale jesteś ślusarzem, więc masz wypowiedzenie. Jedna czwarta zwalnianych pracowników traci pracę z powodu nieodpowiednich kwalifikacji" - powiedział Bartosz.

Według niego zwalniani pracownicy są zagubieni, nie wiedzą, gdzie szukać informacji o szkoleniach. Aby im pomóc, związkowcy stworzyli serwis internetowy z aktualizowanymi ofertami szkoleń, płatnych i bezpłatnych. W ramach projektu wydają też kwartalnik "Informator Szkoleniowy", który powstaje dzięki współpracy z instytucjami szkoleniowymi; trafi on do przedsiębiorstw.

Po 2020 roku Polsce grozi zapaść na rynku pracy >>

Drugim adresatem projektu są przedsiębiorcy, którzy po zalogowaniu w serwisie mogą zgłaszać zapotrzebowanie na szkolenia. Te informacje trafią do firm szkoleniowych.

Projekt ma promować konieczność stałego podnoszenia kwalifikacji. Jego organizatorzy przekonują, że uczenie się przez całe życie jest teraz standardem, a podnoszenie kwalifikacji pomaga w poruszaniu się po rynku pracy.

Projekt będzie promowała intensywna kampania medialna: spoty telewizyjne i radiowe, ogłoszenia w prasie, 40 billboardów, informacje na autobusach. W każdym mieście powiatowym odbędą się spotkania informacyjne.

"Gotowi na przyszłość!" to inicjatywa Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" oraz Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorzy pozyskali na ten cel ponad 790 tys. zł. Realizacja projektu potrwa do czerwca 2013 roku.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

UNIT4 POLSKA sp. z o.o.

ekspert z zakresu HRM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK