| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Komorowski: reforma emerytalna jest koniecznością

Komorowski: reforma emerytalna jest koniecznością

Reforma emerytalna jest koniecznością - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z młodzieżą w Lublinie. Przekonywał, że jeśli reformy nie będzie, to na młodych spadnie ciężar utrzymania coraz większej liczby emerytów.

Prezydent ocenił jednak, że decyzja o posiadaniu większej ilości dzieci i podjęcia trudu ich wychowania w ogromnej mierze jest związana nie z jakąś polityką państwa, tylko z postawami ludzi, bo - jak mówił - "to zawsze wymaga jakichś wyrzeczeń". "Wychowaliśmy z żoną piątkę dzieci. Nikt nam nigdy nie proponował żadnej polityki prorodzinnej" - powiedział.

Na zakończenie spotkania młodzi wręczyli Komorowskiemu "9 złotych postanowień młodego pokolenia", w których deklarują m.in. że chcą być odpowiedzialni za przyszłość wolnej Rzeczypospolitej, trwać w prawdzie, działać na rzecz małych ojczyzn, tworzyć media obywatelskie, budować porozumienie między narodami w Europie. Chcą też, aby w debacie publicznej używano języka argumentów i szacunku dla drugiego człowieka.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli uczniowie szkół średnich z Lubelszczyzny, w większości skupionych w Akademii Złota 9 nazwanej też Szkołą Służby Obywatelskiej. Akademię prowadzą wspólnie Fundacja Nowy Staw oraz klasztor ojców dominikanów mieszczący się właśnie przy ul. Złotej w Lublinie. Jednym z założycieli Akademii jest dominikanin, wieloletni duszpasterz akademicki, związany z opozycją antykomunistyczną, o. Ludwik Wiśniewski.

Celem szkoły jest kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży i zachęcanie do aktywności w życiu społecznym i publicznym. Młodzież w ramach Akademii uczestniczy w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach, a także w spotkaniach ze znanymi i wybitnymi postaciami życia publicznego. W ciągu sześciu lat istnienia Akademii z jej oferty skorzystało ponad 300 uczniów szkół średnich z terenu Lubelszczyzny. Gośćmi Akademii byli m.in. Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Bogdan Borusewicz, Adam Michnik, Jan Kułakowski i abp Józef Życiński.

W Lublinie razem z prezydentem przebywała też jego małżonka. Anna Komorowska spotkała się z personelem i pacjentami Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Odwiedziła też Centrum Aktywności Obywatelskiej utworzone na potrzeby działalności różnych organizacji pozarządowych w mieście.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK