| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Marcową waloryzację ZUS przeprowadzi sprawniej i taniej

Marcową waloryzację ZUS przeprowadzi sprawniej i taniej

Tegoroczną waloryzację świadczeń ZUS przeprowadzi szybciej i taniej. To kolejny element zmian zachodzących w ZUS, zgodny z celem strategicznym: stworzenia przyjaznej e-administracji.

W poprzednich latach ZUS przy waloryzacji świadczeń wydawał decyzję drukowaną w dwóch egzemplarzach, którą następnie urzędnik musiał podpisać. Kopia trafiała do akt, zaś oryginał trzeba było włożyć do koperty, zaadresować i wysłać do świadczeniobiorcy. Cała operacja trwała około 6 minut. Corocznie wydawanych jest około 7,5 mln takich decyzji.

Emerytury i renty wzrosną o 71 zł >>

Tegoroczne zmiany w prawie, których inicjatorem jest ZUS przy wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rządowego Centrum Legislacji pozwolą na drukowanie tylko jednego egzemplarza decyzji, już z nadrukowanym podpisem pracownika. Egzemplarz ten otrzyma świadczeniobiorca. Natomiast kopia decyzji wyłącznie w formie elektronicznej będzie przechowywana w systemie informatycznym ZUS. Czas potrzebny do wydania decyzji waloryzacyjnej skróci się do mniej niż 1 minuty. - Zaoszczędzony w ten sposób czas spożytkujemy do lepszej obsługi klientów - mówi prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Nowe zasady waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych >>

Usprawnienie procesu waloryzacji świadczeń to jeden z wielu realizowanych w ZUS projektów w obszarze e-administracji. Już w połowie roku rusza Nowy Portal Informacyjny - serce Platformy Usług Elektronicznych, pozwalającej na dostęp do usług ZUS on-line 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »