| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Marcową waloryzację ZUS przeprowadzi sprawniej i taniej

Marcową waloryzację ZUS przeprowadzi sprawniej i taniej

Tegoroczną waloryzację świadczeń ZUS przeprowadzi szybciej i taniej. To kolejny element zmian zachodzących w ZUS, zgodny z celem strategicznym: stworzenia przyjaznej e-administracji.

W poprzednich latach ZUS przy waloryzacji świadczeń wydawał decyzję drukowaną w dwóch egzemplarzach, którą następnie urzędnik musiał podpisać. Kopia trafiała do akt, zaś oryginał trzeba było włożyć do koperty, zaadresować i wysłać do świadczeniobiorcy. Cała operacja trwała około 6 minut. Corocznie wydawanych jest około 7,5 mln takich decyzji.

Emerytury i renty wzrosną o 71 zł >>

Tegoroczne zmiany w prawie, których inicjatorem jest ZUS przy wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rządowego Centrum Legislacji pozwolą na drukowanie tylko jednego egzemplarza decyzji, już z nadrukowanym podpisem pracownika. Egzemplarz ten otrzyma świadczeniobiorca. Natomiast kopia decyzji wyłącznie w formie elektronicznej będzie przechowywana w systemie informatycznym ZUS. Czas potrzebny do wydania decyzji waloryzacyjnej skróci się do mniej niż 1 minuty. - Zaoszczędzony w ten sposób czas spożytkujemy do lepszej obsługi klientów - mówi prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Nowe zasady waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych >>

Usprawnienie procesu waloryzacji świadczeń to jeden z wielu realizowanych w ZUS projektów w obszarze e-administracji. Już w połowie roku rusza Nowy Portal Informacyjny - serce Platformy Usług Elektronicznych, pozwalającej na dostęp do usług ZUS on-line 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »