| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Od 1 stycznia 2012 r. zmiany w FGŚP

Od 1 stycznia 2012 r. zmiany w FGŚP

Od 1 stycznia 2012 r. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) znajdzie się w gestii Ministra Pracy i marszałków województw.

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych od 1 stycznia 2012 r. stanie się państwowym funduszem celowym w rozumieniu przepisów ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157, poz. 1240 ze zm.). Dotychczasowe zadania kierowników biur terenowych przejmą marszałkowie województw.

Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 10 listopada 2011 r. w sprawie przekazania mienia Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (Dz.U. Nr 256, poz. 1535) określony został sposób i tryb przekazania składników rzeczowych majątku ruchomego, wartości niematerialnych i prawnych, a także nieruchomości FGŚP przez dyrektora Krajowego Biura Funduszu oraz przez kierowników biur terenowych odpowiednio dysponentowi Funduszu (tj. Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej) i marszałkom województw. Określony został również tryb i sposób dysponowania mieniem Funduszu przejętym 1 stycznia 2012 r. Rozporządzenie weszło w życie 6 grudnia 2011 r.

Przepisy rozporządzenia zawierają także wykaz poszczególnych czynności niezbędnych do prawidłowego przejęcia mienia (harmonogram, inwentaryzacja, sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych, podpisanie z marszałkiem województwa umowy o nieodpłatnym używaniu).

Składki na FP i FGŚP za pracownicę, która skończyła 55 lat>>>

Natomiast nowy tryb przyjmowania i rozpatrywania wniosków o wypłatę zaliczek na poczet należnych świadczeń z FGŚP z tytułu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych, a także przekazywania środków FGŚP został określony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 17 listopada 2011 r. w sprawie wniosków o wypłatę zaliczki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (Dz.U. Nr 261, poz. 1560). Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK