| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Związki zawodowe nie zgadzają się na podniesienie wieku emerytalnego

Związki zawodowe nie zgadzają się na podniesienie wieku emerytalnego

Związki zawodowe nie zgadzają się na podniesienie wieku emerytalnego - powiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Zdaniem OPZZ przejście na emeryturę powinno być zależne od stażu pracy.

Jan Guz podkreślił z kolei, że obecnie nie ma dialogu społecznego, a Komisja Trójstronna nie funkcjonuje. "Rząd nie chce rozmawiać ze związkami, a premier Tusk od miesiąca nie może znaleźć czasu na spotkanie z przedstawicielami związkowców w bardzo pilnych i ważnych sprawach" - powiedział.

Jak zaznaczył przewodniczący OPZZ, w Sejmie procedowane są ustawy, które nie były konsultowane z organizacjami związkowymi, m.in. dotyczy to ustawy budżetowej, jak również ustaw okołobudżetowych, które m.in. ograniczają fundusz socjalny. Dodał, że projekt budżetu, mimo obowiązku ustawowego, wcześniejszej jego konsultacji z Komisją Trójstronną, nie trafił do tego gremium. "Dlatego zwróciliśmy się do pani marszałek z prośbą o zatrzymanie procedowania złego prawa wbrew konstytucji i zasadom przyjętym w dialogu społecznym" - powiedział Guz.

"Jeżeli te prace nie zostaną wstrzymane, będziemy musieli skorzystać ze ścieżki prawnej i zastanowić się, czy nie skierować wniosku w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego" - tłumaczył Guz.

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »