| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zwrot niewykorzystanych środków do PFRON

Zwrot niewykorzystanych środków do PFRON

Do 20 stycznia 2012 r. należy dokonać zwrotu niewykorzystanych środków do PFRON. Pracodawcy mają jednak problem z ustaleniem prawidłowej kwoty do zwrotu.

Wydawanie zgromadzonych na Zakładowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ZFRON) środków było dotychczas nieograniczone w czasie.

Nowe regulacje, która weszła w życie 1 stycznia 2011 r., zobowiązały jednak pracodawców do zwrotu do PFRON niewykorzystanych do 31 grudnia 2011 r. środków funduszu rehabilitacji uzyskanych przed dniem 1 stycznia 2011 r., a pochodzących ze zwolnień z podatków i opłat oraz kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Właściwe określenie i wyliczenie kwoty podlegającej zwrotowi do PFRON może jednak być problemem. Przepisy bowiem nie mówią jasno, czy należy zwrócić tylko środki zgromadzone na rachunku bankowym, czy te, które są w ewidencji rachunkowej ZFRON.

Czy dotacja dla PFRON zostanie ograniczona? >>>

Jak podkreśla Jan Zając, Prezes Zarządu Krajowego POPON, pracodawcy do 20 stycznia 2012 r. są zobowiązani do wpłaty na PFRON wszystkich niewydanych środków. Mogą mieć jednak problem z właściwym określeniem i wyliczeniem tej kwoty.

- Dlatego też nasza Organizacja zwróciła się po raz kolejny do Biura Pełnomocnika Rządu z prośbą o dokładną interpretację przepisu. Dotychczasowe stanowisko BON oznaczało, iż dokonując wpłaty na PFRON należy brać pod uwagę wyłącznie środki niewykorzystane, które pochodzą ze zwolnieć podatkowych i opłat oraz niewykorzystanych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - powiedział Zając.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK