| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Do 31 października osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne mogą składać wnioski o pomoc finansową

Do 31 października osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne mogą składać wnioski o pomoc finansową

31 października mija termin składania przez osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne wniosków o udzielenie pomocy finansowej. Dodatkowa pomoc w wysokości 100 zł będzie wypłacana w listopadzie i grudniu 2011 r.

Prawo do pomocy przysługuje osobie mającej ustalone za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przyznanego na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Osoba uprawniona powinna do końca października złożyć wniosek o udzielenie pomocy finansowej, realizowanej w ramach rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. W przypadku gdy świadczenie pielęgnacyjne przyznano po 31 października, wniosek można złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna.

Świadczenie pielęgnacyjne większe o 100 złotych >>

Forma wniosku o udzielenie pomocy finansowej jest dowolna, gdyż przepisy rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne nie określają wzoru takiego wniosku.

Rozporządzenie określa, że pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy).

Osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych >>

Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 520 zł przysługuje matce lub ojcu bądź innym osobom, na których spoczywa obowiązek alimentacyjny, a także faktycznemu opiekunowi dziecka, jeżeli nie podejmują oni lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Dąbrowska

Ekspert z zakresu doradztwa personalnego  

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK