| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Do 31 października osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne mogą składać wnioski o pomoc finansową

Do 31 października osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne mogą składać wnioski o pomoc finansową

31 października mija termin składania przez osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne wniosków o udzielenie pomocy finansowej. Dodatkowa pomoc w wysokości 100 zł będzie wypłacana w listopadzie i grudniu 2011 r.

Prawo do pomocy przysługuje osobie mającej ustalone za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przyznanego na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Osoba uprawniona powinna do końca października złożyć wniosek o udzielenie pomocy finansowej, realizowanej w ramach rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. W przypadku gdy świadczenie pielęgnacyjne przyznano po 31 października, wniosek można złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna.

Świadczenie pielęgnacyjne większe o 100 złotych >>

Forma wniosku o udzielenie pomocy finansowej jest dowolna, gdyż przepisy rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne nie określają wzoru takiego wniosku.

Rozporządzenie określa, że pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy).

Osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych >>

Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 520 zł przysługuje matce lub ojcu bądź innym osobom, na których spoczywa obowiązek alimentacyjny, a także faktycznemu opiekunowi dziecka, jeżeli nie podejmują oni lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK