| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Oferty pracy w branży finansowej - wykształcenie jest niezbędne

Oferty pracy w branży finansowej - wykształcenie jest niezbędne

Zawód finansisty wiąże się z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem. Aż w 100 proc. ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wymagane jest ukończenie kierunkowych studiów ekonomicznych.

Kariera w branży finansowej jest jedną z bardziej perspektywicznych i stabilnych na polskim rynku pracy. W tej branży wymagane jest przede wszystkim wykształcenie. Ponadto w 85 proc. ogłoszeń znalazła się znajomość języka angielskiego. W części ofert ważne było także komunikatywne posługiwanie się rosyjskim lub francuskim.

Wynagrodzenia w finansach i księgowości >>

Jak wynika ze statystyk, aż 70 proc. rekrutujących firm poszukuje pracowników, którzy posiadają wnikliwą wiedzę o branży. Minimalne wymagane doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z finansami to 3 lata. Tego typu oczekiwania stawiane są przed kandydatami w 53 proc. przypadków.

Wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów ds. kadr >>

Ponadto, w 60 proc. ogłoszeń wymieniono umiejętność pracy pod presją czasu i w stresujących sytuacjach. 47 proc. pracodawców wymaga od finansistów znajomości podstawowej obsługi komputera, a w szczególności pakietu Microsoft Office oraz programu SAP. Umiejętność działania w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi również okazały się dla pracodawców ważne – 36 proc. ofert zawierało taki zapis.

Praca dla specjalistów od programowania i zarządzania projektami IT >>

W branży finansowej najchętniej poszukiwani są specjaliści. Na portalu monsterpolska.pl 53 proc. ogłoszeń zawierało propozycję zatrudnienia dla specjalistów ds. controllingu, 26 proc. dla analityków, a 21 proc. dla doradców finansowych.

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Sosnowska Kancelaria Radcy Prawnego

radca prawny, ekspert prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »