| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Oferty pracy w branży finansowej - wykształcenie jest niezbędne

Oferty pracy w branży finansowej - wykształcenie jest niezbędne

Zawód finansisty wiąże się z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem. Aż w 100 proc. ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wymagane jest ukończenie kierunkowych studiów ekonomicznych.

Kariera w branży finansowej jest jedną z bardziej perspektywicznych i stabilnych na polskim rynku pracy. W tej branży wymagane jest przede wszystkim wykształcenie. Ponadto w 85 proc. ogłoszeń znalazła się znajomość języka angielskiego. W części ofert ważne było także komunikatywne posługiwanie się rosyjskim lub francuskim.

Wynagrodzenia w finansach i księgowości >>

Jak wynika ze statystyk, aż 70 proc. rekrutujących firm poszukuje pracowników, którzy posiadają wnikliwą wiedzę o branży. Minimalne wymagane doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z finansami to 3 lata. Tego typu oczekiwania stawiane są przed kandydatami w 53 proc. przypadków.

Wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów ds. kadr >>

Ponadto, w 60 proc. ogłoszeń wymieniono umiejętność pracy pod presją czasu i w stresujących sytuacjach. 47 proc. pracodawców wymaga od finansistów znajomości podstawowej obsługi komputera, a w szczególności pakietu Microsoft Office oraz programu SAP. Umiejętność działania w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi również okazały się dla pracodawców ważne – 36 proc. ofert zawierało taki zapis.

Praca dla specjalistów od programowania i zarządzania projektami IT >>

W branży finansowej najchętniej poszukiwani są specjaliści. Na portalu monsterpolska.pl 53 proc. ogłoszeń zawierało propozycję zatrudnienia dla specjalistów ds. controllingu, 26 proc. dla analityków, a 21 proc. dla doradców finansowych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK