| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Coraz więcej osób potwierdza w ZUS Profil Zaufany ePUAP

Coraz więcej osób potwierdza w ZUS Profil Zaufany ePUAP

Profil Zaufany ePUAP jest odpowiednikiem podpisu elektronicznego, umożliwiającego korzystanie z e-administracji, m.in. składanie wniosków do ZUS za pomocą Internetu. Do ZUS zgłasza się coraz więcej osób, aby bezpłatnie potwierdzić Profil Zaufany.

Na początku czerwca  2011 r. ZUS uruchomił 4 punkty, w których można było potwierdzić Profil Zaufany. W lipcu potwierdzenia Profili Zaufanych można było dokonać już we wszystkich 43 oddziałach Zakładu. Tylko w czerwcu i lipcu potwierdzono 370 Profili Zaufanych. Największą frekwencję odnotowano w Warszawie i Białymstoku.

ZUS rozpoczyna potwierdzanie Profili Zaufanych ePUAP >>

Aby móc korzystać z Profilu Zaufanego, należy utworzyć konto na stronie http://www.epuap.gov.pl/. Następnie, trzeba wypełnić elektroniczny wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP i w ciągu 14 dni udać się punktu potwierdzającego Profile Zaufane (np. Oddziały ZUS, Urzędy Skarbowe i Urzędy Wojewódzkie), aby okazać dokument tożsamości i tym samym potwierdzić swoje dane w utworzonym profilu.

Zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami ZUS wyda przez internet >>

Już dzisiaj za pomocą Profilu Zaufanego można, korzystając z poczty elektronicznej, złożyć do ZUS 7 rodzajów wniosków (np. o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, czy o zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego). Jeszcze w tym roku zakres spraw, które będzie można załatwić w ZUS dzięki Profilowi Zaufanemu znacząco wzrośnie, obejmując postępowania o świadczenia emerytalno-rentowe.

reklama

Źródło:

kadry.infor.pl

Tagi

ZUS

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »