| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wzrost zatrudnienia efektem ustabilizowania warunków pracy

Wzrost zatrudnienia efektem ustabilizowania warunków pracy

Aktualne dane wskazują na przyspieszenie wzrostu zatrudnienia w gospodarce i sektorze przedsiębiorstw, dzieje się tak głównie za sprawą stabilizacji warunków pracy - wynika z kwartalnego raportu NBP na temat rynku pracy.

Aktualne dane wskazują na przyspieszenie wzrostu zatrudnienia w gospodarce i sektorze przedsiębiorstw, choć dane o ofertach pracy i przepływach na rynku pracy wskazują, że w większym stopniu jest to efektem ustabilizowania warunków pracy już zatrudnionych pracowników niż kreacji nowych miejsc pracy - napisano w raporcie.

Mniejszy niż w poprzednich kwartałach jest wzrost podaży pracy, który dotyczy głównie osób w wieku przedemerytalnym, natomiast wyraźnie spadła aktywność osób młodych na rynku pracy - dodano.

Czerwiec będzie kolejnym miesiącem spadku stopy bezrobocia >>

Eksperci NBP przypominają, że stopa bezrobocia BAEL w I kw. 2011 r. wyraźnie spadła, do czego przyczynił się zarówno wyższy wzrost liczby pracujących, jak również słabszy wzrost podaży pracy.

Liczba osób zarejestrowanych, jako bezrobotni ustabilizowała się - dodano.

NBP w raporcie przypomina, że po skokowym wzroście dynamiki wynagrodzeń w gospodarce w IV kw. 2010 r.(do 6,0 proc. rdr) w I kw. 2011 r. nastąpiło obniżenie dynamiki wynagrodzeń do 4,5 proc. rdr.

Wzrost dynamiki jednostkowych kosztów pracy w gospodarce w I kw. 2011 r. również się obniżył, pozostając jednak w trendzie wzrostowym, głównie ze względu na wyraźnie rosnącą dynamikę wynagrodzeń w sektorze usług (gdzie wydajność pracy nie rośnie) - napisano.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK