| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy, pracę za granicą, rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz rentę rodzinną.

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów:

  • budownictwa,
  • ochrony zdrowia,
  • transportu,
  • przetwórstwa przemysłowego.

Szkolenie trwa 2 dni, odbędzie się 26-27 listopada br., ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Szkolenie zakończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. (22) 714-21-88; p. Bożena Recz, nr tel. (22) 714-21-09. Zainteresowane osoby powinny nadesłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr (22) 714-26-38 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ul. 11 Listopada 15 A, 03-446 Warszawa, pok. 138 z dopiskiem ”SZKOLENIE BHP”.

ZUS I Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatny wykład na temat: "Praca za granicą, przeniesienie działalności gospodarczej, delegowanie pracownika - ustalanie właściwego ustawodawstwa". Wykład odbędzie się 29 listopada br., w godz. 9.00-12.00, w siedzibie I Oddziału ZUS w Warszawie przy ul. Senatorskiej 6/8, w sali konferencyjnej nr 117 (wejście od ul. Miodowej 5, piętro I). Na wykładzie omówione zostaną przepisy zawarte w nowym Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 i w Rozporządzeniu 987/2009. Zostaną przedstawione zasady ustalanie właściwego ustawodawstwa dla osób pracujących za granicą, delegowanych do pracy za granicą lub przenoszących działalność gospodarczą za granicę.

Kontakt: udział należy zgłosić pod nr tel. (22) 538-20-21.

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Kujawsko - Pomorskim Związkiem Pracodawców i Przedsiębiorców zapraszają pracodawców i osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, okresowe szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie odbędzie się w Toruniu w dniach 29-30 listopada br. w godz. 10.00-16.00 w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Włocławskiej 167. Poprowadzą je specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy.

Kontakt: p. Dorota Filarecka-Stanek, nr tel. (52) 585 91 64 (Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców w Bydgoszczy). 

Poradnik dla pracowników delegowanych >>

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK