| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w Senacie

Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w Senacie

Dzisiaj Senat będzie głosować nad projektem ustawy, która, jeśli wejdzie w życie, doprowadzi do znacznej redukcji zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a nawet upadku wielu firm.

"Mimo wielu działań podejmowanych przez organizacje reprezentujące pracodawców niestety ten głos nie był brany pod uwagę. Podejmowaliśmy wiele działań. Monitorowaliśmy ustawę na każdym etapie legislacji. Nie ograniczaliśmy się tylko do krytyki, zgłaszaliśmy także własne propozycje rozwiązań. Współpracowaliśmy z innymi organizacjami pozarządowymi w ramach Krajowej Rady Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyliśmy w obradach Komisji Trójstronnej licząc, że uda się wypracować kompromis miedzy stronami dialogu społecznego. Przeprowadziliśmy ogólnopolską Kampanię Konsultacyjną dotyczącą zmian w systemie wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych, podczas której dyskutowaliśmy z posłami wszystkich opcji politycznych przedstawiając kompromisowe rozwiązania. Liczyliśmy, że znajdziemy zrozumienie i kompromis" – komentuje Monika Tykarska.

Czy chroniony rynek pracy dla osób niepełnosprawnych ulegnie likwidacji >>

Zdaniem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zmiany będą miały niekorzystny wpływ na rynek pracy osób niepełnosprawnych. Brak kompleksowych rozwiązań prowadzi zresztą do niewydolności systemu oraz jego dużej niestabilności, która nie sprzyja rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, a w konsekwencji powoduje brak zainteresowania zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK