| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Analiza stanu środków zgromadzonych na kontach OFE i ZUS

Analiza stanu środków zgromadzonych na kontach OFE i ZUS

MPiPS przygotowuje cyklicznie analizę „Informacja Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotycząca rozliczenia składek emerytalnych wpłacanych do ZUS i OFE”. Wyniki analizy mają charakter informacyjny, służący pokazaniu kształtowania się trendów w dotychczasowej efektywności otwartych funduszy emerytalnych w porównaniu do wysokości środków gromadzonych na kontach w ZUS.

Przedstawionych wyników nie można traktować jako informacji o wysokości oszczędności emerytalnych zgromadzonych na indywidualnym rachunku w OFE lub indywidualnym koncie w ZUS.

Analiza została sporządzona na dzień 31 maja 2010 r. i uwzględnia waloryzację kont w ZUS za 2009 r., która została przeprowadzona 1 czerwca 2010 r. Wskaźnik waloryzacji za 2009 r. – 107,22%.

Ubezpieczenie emerytalne >>

Przyjęto, że ubezpieczony rozpoczął pracę w lipcu 1999 r., otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej i osoba przystąpiła do OFE. Założono brak przerw w opłacaniu składki (bezrobocie, choroba, urlop bezpłatny). Przyjęto, że składki opłacano za okres lipiec 1999 r. - kwiecień 2010 r. Składki wpływają na konto z miesięcznym opóźnieniem, oznacza to że pierwsza składka, tj. za lipiec 1999 r. będzie zaewidencjonowana na koncie w sierpniu 1999 r. 

Na koniec maja 2010 r. kwota wpłaconych składek wynosiła – 22 839, 63 zł.

Średni kapitał na rachunku w OFE – 32 055,92 zł, czyli 40,4% więcej niż kwota wpłaconych do tego czasu składek.

W sytuacji gdyby ta składka była w ZUS, stan konta by wyniósł – 32 604, 06 zł, czyli 42,8% więcej niż kwota wpłaconych do tego czasu składek.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK