| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Analiza stanu środków zgromadzonych na kontach OFE i ZUS

Analiza stanu środków zgromadzonych na kontach OFE i ZUS

MPiPS przygotowuje cyklicznie analizę „Informacja Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotycząca rozliczenia składek emerytalnych wpłacanych do ZUS i OFE”. Wyniki analizy mają charakter informacyjny, służący pokazaniu kształtowania się trendów w dotychczasowej efektywności otwartych funduszy emerytalnych w porównaniu do wysokości środków gromadzonych na kontach w ZUS.

Przedstawionych wyników nie można traktować jako informacji o wysokości oszczędności emerytalnych zgromadzonych na indywidualnym rachunku w OFE lub indywidualnym koncie w ZUS.

Analiza została sporządzona na dzień 31 maja 2010 r. i uwzględnia waloryzację kont w ZUS za 2009 r., która została przeprowadzona 1 czerwca 2010 r. Wskaźnik waloryzacji za 2009 r. – 107,22%.

Ubezpieczenie emerytalne >>

Przyjęto, że ubezpieczony rozpoczął pracę w lipcu 1999 r., otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej i osoba przystąpiła do OFE. Założono brak przerw w opłacaniu składki (bezrobocie, choroba, urlop bezpłatny). Przyjęto, że składki opłacano za okres lipiec 1999 r. - kwiecień 2010 r. Składki wpływają na konto z miesięcznym opóźnieniem, oznacza to że pierwsza składka, tj. za lipiec 1999 r. będzie zaewidencjonowana na koncie w sierpniu 1999 r. 

Na koniec maja 2010 r. kwota wpłaconych składek wynosiła – 22 839, 63 zł.

Średni kapitał na rachunku w OFE – 32 055,92 zł, czyli 40,4% więcej niż kwota wpłaconych do tego czasu składek.

W sytuacji gdyby ta składka była w ZUS, stan konta by wyniósł – 32 604, 06 zł, czyli 42,8% więcej niż kwota wpłaconych do tego czasu składek.

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »