| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany w systemie wsparcia zatrudnienia niepełnosprawnych - kampania konsultacyjna

Zmiany w systemie wsparcia zatrudnienia niepełnosprawnych - kampania konsultacyjna

Kilka nowelizacji rocznie, sprzeczne ze sobą rozporządzenia wykonawcze i interpretacje przepisów zmieniające się jak pory roku - któż z nas, zajmujących się problematyką rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych nie spotyka się z tym na co dzień… Dotychczasowa praktyka legislacyjna polegająca na wprowadzaniu doraźnych i cząstkowych zmian prowadziła w efekcie do psucia całego systemu, przyjmowania nieprzemyślanych rozwiązań oraz tworzenia prawa na przysłowiowym „kolanie”.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) prowadzi ogólnopolską kampanię konsultacyjną w sprawie zmian w systemie wsparcia zatrudniania osób niepełnosprawnych. Na taką całościową debatę na temat przyszłości zatrudniania osób niepełnosprawnych czekają zarówno organizacje pozarządowe, samorządy, pracodawcy jak i same osoby niepełnosprawne. Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia oraz zgłaszane do POPON wnioski, przygotowano zestaw problemów, które poddane zostały szerokiej konsultacji ze środowiskiem pracodawców, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz polityków.

Zmiana przepisów o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w urzędach >>

Dyskutowane kwestie obejmują całokształt problematyki zatrudniania osób niepełnosprawnych - począwszy od podstawowego pytania, czy system ten może istnieć bez wsparcia ze środków publicznych, poprzez propozycje rozwiązań modelowych rynku pracy, a zakończywszy na problematyce reformy orzecznictwa o niepełnosprawności.

Raport podsumowujący kampanię POPON wraz z propozycjami szczegółowych rozwiązań ustawowych zostanie przekazany stronie rządowej oraz parlamentarzystom z wnioskiem o uwzględnienie ich w pracach nad nową ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Zagrożone dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych >>

POPON zachęca do zapoznania się z przygotowanym zestawem problemów oraz aktywnego włączenia się w kampanię konsultacyjną. Na stronie popon.pl oraz ekspertpopon.pl uruchomione zostały specjalne formularze ZABIERZ GŁOS – WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ dzięki którym można w prosty i wygodny sposób przekazywać swoje uwagi.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK