| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > "Grasz o staż" – mija termin przyjmowania zgłoszeń

"Grasz o staż" – mija termin przyjmowania zgłoszeń

Jeszcze przez kilka dni studenci i absolwenci mogą wziąć udział w jubileuszowej, XV edycji konkursu "Grasz o staż". Czeka na nich ponad 190 praktyk oraz nagrody dodatkowe o łącznej sumie ponad 100000 złotych.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija w nocy z 7 na 8 kwietnia o godzinie 24.00 – mówi Anna Budzich, koordynator konkursu "Grasz o staż" z PricewaterhouseCoopers. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz on-line, który w konkursie pełni rolę CV oraz co najmniej jedno, a maksymalnie trzy rozwiązane zadania wybrane przez kandydata z puli zadań dostępnych na www.grasz.pl – dodaje Budzich.

Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia >>

Tegoroczne zadania dotyczą wielu dziedzin biznesu – od biotechnologii, poprzez finanse, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, na zadaniach z prawa, IT, telekomunikacji i energetyki oraz logistyki kończąc. Wybierać można z ponad 70 propozycji zadań, zatem każdy, kto szuka wakacyjnego stażu powinien odwiedzić stronę konkursu "Grasz o staż" w poszukiwania miejsca dla siebie.

Laureaci konkursu są zgodni, dzięki niemu ich zawodowe życie nabrało tempa, dla wielu z nich stał się on początkiem prawdziwej kariery.

"Grasz o staż" jest najlepszą "kropką nad i", jaką ambitny student może postawić, wchodząc ze swym dorobkiem akademickim w życie zawodowe. Polecam go każdemu – bez wahania mówi Justyna Pietrzak, laureatka IX edycji "Grasz o staż". Wtóruje jej Maciej Bednarzewski, który laureatem konkursu został rok przed Justyną - Konkurs "Grasz o staż" był dla mnie ogromną szansą. Przede wszystkim, pozwolił mi uwierzyć we własne siły i możliwości. Konkurs pomógł mi w płynnym przejściu ze stanu studenckiego w stan "zawodowy". To znakomita alternatywa dla wszystkich młodych ludzi kończących studia.

Kierunki kształcenia są niedostosowane do potrzeb rynku pracy >>

W czasach kiedy nastąpiło tąpniecie na rynku pracy konkursu może okazać się również alternatywą w jej poszukiwaniu. Zwraca na to uwagę Joanna Wieczorek, laureatka XIII edycji "Grasz o staż" -  Wygrana w konkursie "Grasz o staż" była dla mnie przełomem. Pojawiła się akurat wtedy, kiedy zaczął mnie już dopadać kryzys przyszłego absolwenta, kiedy po nocach myślałam tylko o tym, że zaraz kończę studia i nie wiem co będzie dalej. Postanowiłam spróbować z myślą, że nie mam nic do stracenia, a na pewno wzbogacę swoje portfolio. Udało się! – mówi z dumą.

Aby zagrać o staż trzeba być studentem III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich lub inżynierskich, III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów uzupełniających. W konkursie mogą wziąć też udział absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekroczyli 30 roku życia.

Wszystkie praktyki oferowane w konkursie są płatne – laureaci otrzymują za nie wynagrodzeni w wysokości minimum 2200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. Dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie z konkursowymi pracami czekają nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, międzynarodowych kursów, specjalistycznych szkoleń, kursów językowych oraz nagród książkowych i prenumerat czasopism.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK