| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wywiad z Kadrową Roku 2009

Wywiad z Kadrową Roku 2009

Zwycięzcą tegorocznej VII edycji konkursu Kadrowy Roku została Pani Anita Pierzgalska. W konkursie wzięło udział ponad 1200 uczestników chcących sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

  • Czy wygrana w Konkursie zmieniła coś w Pani życiu zawodowym? Jak zareagowały koleżanki i koledzy z pracy, gdy dowiedzieli się o wygranej?

Wygrana w konkursie dodała mi pewności siebie. Spotkałam się z dużą życzliwością i zainteresowaniem otoczenia. Jeszcze tego samego dnia rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. Otrzymałam też wiele e-maili ze słowami uznania. Życzenia pojawiły się również na antenie rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy.

Polskie Radio Pomorza i Kujaw – jednoosobowa spółka skarbu państwa, którą miałam przyjemność reprezentować, zgłaszając swój udział w konkursie – skupia wiele grup zawodowych, począwszy od dziennikarzy, realizatorów i techników po pracowników administracyjno-biurowych. Ta różnorodność determinuje mnie do ciągłego zgłębiania tajników wiedzy kadrowej i prawnej. Mam szczęście, że pracuję z osobami wymagającymi ode mnie zaangażowania w sprawy dotyczące ich zatrudnienia. Na zdobyty tytuł Kadrowego Roku nie pracowałam więc sama.

  • Jakich rad udzieliłaby Pani innym osobom chcącym wziąć udział w konkursie. Jaka jest Pani recepta na sukces?

Najważniejsze to nie poddawać się. Jeśli to tylko możliwe i czas na to pozwala, trzeba dużo czytać i dokształcać się. Sama dostałam taką szansę i obecnie – po ponaddziesięcioletniej przerwie w nauce – w październiku 2009 r. podjęłam podyplomowe studia prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji renomowanej uczelni w Toruniu.

Jak wcześniej wspomniałam, nie lubię zmian i z przerażeniem podchodzę do nowych wyzwań. Jeśli przychodzi mi się z nimi zmierzyć, jestem niespokojna. Jednak zaraz po tym, gdy uda mi się przebrnąć przez jakiś problem, odczuwam spokój i staję się silniejsza.

  • Będzie Pani startowała w następnych edycjach konkursu?

Zdecydowanie nie. Zostałam dwukrotnie wyróżniona w 2007 i 2008 r. Przystępując po raz trzeci do konkursu zdobyłam tytuł Kadrowego Roku 2009 i na tym poprzestanę. W życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym należy zachować umiar i dać szansę innym.

Chciałabym podziękować pomysłodawcy tego konkursu, organizatorom, partnerowi merytorycznemu i sponsorom. To dzięki Państwu my kadrowcy – utożsamiani z księgowymi, choć nimi nie jesteśmy – mamy możliwość poddania posiadanej wiedzy publicznej weryfikacji. To dla nas bardzo ważne, że dostrzega się naszą pracę oraz nagradza się ją. W życiu należy robić to, co się lubi, a mnie się to chyba udało.

  • Dziękuję za rozmowę.

rozmawiał Paweł Łukaszuk

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK