| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > "Vademecum 2010" - informator NFZ o świadczeniach zdrowotnych

"Vademecum 2010" - informator NFZ o świadczeniach zdrowotnych

Informacje o prawach pacjenta i świadczeniach medycznych, finansowanych ze środków publicznych, można znaleźć w "Vademecum 2010", które opublikował Narodowy Fundusz Zdrowia.

"Vademecum 2010" zawiera umieszczone w sposób uporządkowany podstawowe informacje o prawach pacjenta i obowiązkach świadczeniodawców, o skierowaniach i listach oczekujących, a także o podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, leczeniu szpitalnym, receptach oraz lekach. Zamyka je spis adresów i numerów telefonów informacyjnych do oddziałów NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

"Ułatwi to pacjentom zdobywanie informacji w sprawie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych" - podkreśla Andrzej Troszyński z NFZ.

Sondaż - ZUS i NFZ są źle oceniane >>

Dodał, że do najważniejszych zmian w 2010 roku trzeba zaliczyć uregulowanie dyspozycji skierowań na kosztochłonne, wysokospecjalistyczne badania diagnostyczne.

Z kolei w stomatologii do tej pory protezy i ich naprawa były refundowane raz na kilka lat. Obecnie może to mieć miejsce częściej, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

Udogodnieniem dla osób chcących skorzystać z opieki zdrowotnej są informacje na stronie internetowej NFZ, już nie średniego przewidywanego, ale rzeczywistego średniego czasu oczekiwania na świadczenie medyczne oraz liczby osób oczekujących.

"Ułatwi to orientację, gdzie, ile czasu będziemy czekać na planowane świadczenie. Wydłużony również został termin ważności skierowania na leczenie uzdrowiskowe - z 12 do 18 miesięcy" - podkreślił Troszyński.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Biernacki

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK